В Україні заборонили їздити в Білорусь за внутрішніми паспортами з-за турботи про громадян

Новини України

Українцям заборонили їздити в Білорусь за внутрішніми паспортами з-за піклування про них – пояснення МЗС

В Україні заборонили їздити в Білорусь за внутрішніми паспортами з-за турботи про громадян. Фото: Facebook/ Державна прикордонна служба України

Міністерство закордонних справ України прояснило чому заборонило громадянам з 1 вересня виїжджати в Білорусь по внутрішньому За словами міністерства, виїзд українців до сусідньої країни за закордонними паспортами зменшить час проходження контролю на кордоні. Це має захистити громадян.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

“Новий порядок виїзду дозволить: поліпшити захист українських громадян, оскільки у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян України закордонними установами є тривалою і складною на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих в разі втрати закордонних паспортів; зменшити час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація з закордонних паспортів зчитується спеціальними приладами”, – йдеться в повідомленні.

Також у МЗС вважають, що використання закордонного паспорта удосконалить процедуру прикордонного контролю та буде запобігати випадки використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки), оскільки він має низьку ступінь захисту.

“Запланована відстрочка нового порядку до 1 вересня цього року дозволить подорожуючим у разі необхідності завчасно оформити закордонного паспорта на території України”, – додали в прес-службі.

Також зазначено, що громадянам України, які після 1 вересня 2020 року будуть перебувати на території Білорусі без закордонних паспортів, не потрібно хвилюватися – при їх поверненні в Україну Державна прикордонна служба безперешкодно пропускати за внутрішніми паспортами.

“Для громадян України – жителів прикордонних районів України залишається в силі режим поїздок в Республіку Білорусь по внутрішніх паспортах і свідоцтвах про народження (для осіб віком до 18 років)”, – зазначено в повідомленні.

Раніше “Країна” писала, що Європейський союз спростив візовий режим з Білоруссю.

Також ми розповідали, що на пункті пропуску на українсько-польському кордоні “Шегині-Медика” всіх будуть перевіряти на коронавірус.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь