В Україні зафіксували рекорд по одужанню від коронавіруса

Новини України

Рекорд за вилікувався від коронавіруса і три найбільш небезпечних регіону. Підсумки брифінгу міністра охорони здоров’я

Рекорд за вилікувався від коронавіруса і три найбільш небезпечних регіону. Підсумки брифінгу міністра охорони здоров’я. Фото: Twitter

За підсумками щоденного брифінгу глави Моз, Житомирська область замінила Рівненську в списку регіонів з самою важкою ситуацією щодо захворюваності коронавірусом.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я в Facebook, посилаючись на брифінг голови відомства Максима Степанова.

“За добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській області (85), Житомирській області (53) і в Києві (77)”, – зазначено в повідомленні.

Усього в Україні за добу зафіксували 588 нових пацієнтів з коронавірусом, з них 38 дітей і 103 лікаря. Госпіталізація знадобилася 141 людині, померли 12 пацієнтів. При цьому число тих, що вилікувалися від коронавіруса за добу помітно більше захворюваності – 602 українця.

За добу зафіксовано не тільки рекорд по кількості тих, що вилікувалися від коронавіруса, але і рекорд по числу захворювань. Моз стверджує, що контролює ситуацію, однак у разі подальшого зростання захворюваності, доведеться повернути суворі карантинні заходи.

За останню добу проведено 14 301 тестів на коронавірус, з яких 10 563 зробили методом ПЛР, а 3 738 методом ІФА. Моз залучає до обробки тестів методом ПЛР лабораторії у великих містах, де очікування результатів можуть тривати тиждень. Зокрема, залучені лабораторії Госпродпотребслужбы і лабораторії Центрів Сніду.

Крім того, з українських протоколів лікування коронавіруса не був виключений препарат з групи антималярійних ліків гідроксихлорохін, так як зараз його випробування відновила ВООЗ. В протоколі є чіткий механізм та умови застосування цього ліки.

“3 червня на засіданні Кабміну було сформовано склад команди заступників міністра охорони здоров’я. Першим заступником призначено Садов’як Ірина Дмитрівна, яка буде відповідати за стратегічний розвиток і стандарти надання медичних послуг в Україні. Заступником міністра охорони здоров’я призначений Кучера Ярослав Олександрович, який буде відповідати за цифрову трансформацію медицини та цифрові стандарти медицини. Іващенко Ігор Анатолійович призначений заступником міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції. У його компетенцію входить адаптація європейського досвіду до української медицини.

Що стосується ослаблення карантину, то вже скасовано заборону на заняття в басейнах спортсменів віком до 12 років, можна тренування. Також незабаром відомство надасть рекомендації по роботі аеропортів, зараз правила розробляють експерти.

Крім іншого, Степанов нагадав про 87 річниці Українського товариства глухих, в якому налічується 42 тисячі українців з вадами слуху.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що найбільша кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом зареєстровано у Львівській області (96), Рівненської області (50) та у місті Києві (62).

Як повідомляла “Країна”, Міжобласне транспортне сполучення у період карантину регулюється постановою Міністерства охорони здоров’я. Повідомлення з областями, які не відповідають критеріям міністерства і не переходять на наступний етап пом’якшення карантину, відбувається з обмеженнями. Заповнюваність пасажирського транспорту повинна бути не більше 50% місць. Крім того, пасажири повинні бязательно використовувати засоби індивідуального захисту в поїзді. У разі погіршення епідеміологічної ситуації місцеві влади можуть прийняти рішення про припинення такого транспортного сполучення.

Залишити відповідь