В Україні змінили критерії службового злочину і підняли поріг шкоди

Новини України

У Раді змінили критерії службового злочину і підняли поріг істотної шкоди

В Україні змінили критерії службового злочину, фото: ukproton.ru

Народні депутати підтримують вдосконалення положень Кримінального кодексу в частині кваліфікації окремих службових злочинів.

Відповідний президентський законопроект №2621 “Про внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України щодо уточнення окремих ознак злочинів у сфері службової діяльності” прийнятий за основу у першому читанні на ранковому засіданні парламенту 19 травня 2020 року, повідомляє Юрліга.

Законопроектом запропоновано викласти пункт 3 примітки до статті 364 Кримінального кодексу в новій редакції, встановивши, що істотною шкодою у статтях 364, 364-1, 365, 365-2, 367, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином з метою приведення кримінального законодавства до європейських стандартів з питань боротьби з корупцією, створення належних умов протидії їй через превентивні механізми кримінально-правової норми пропонується змінити редакцію пункту 3 примітки до статті 364 КК, закріпивши правило, згідно з яким визначення істотної шкоди у грошовому еквіваленті у статтях 364, 364-1, 365, 365-2, 367 КК є допустимим тільки тоді, якщо такої шкоди має матеріальний характер.

Якщо ж такої шкоди призведе до наслідків нематеріального характеру, то її суттєвість буде визначатися з урахуванням конкретних обставин справи, як це було передбачено до викладу в 2014 році пункту 3 примітки до статті 364 КК в новій редакції, йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Раніше повідомлялося, що депутат від “Слуги народу” Василевська-Смаглюк заявила в поліцію про крадіжку комп’ютера.

Також ми писали, що ДБР підозрює рівненських поліцейських у крадіжці автомобілів прямо зі спецплощадок.

Залишити відповідь