В Україні зробили першу операцію з пересадки кісткового мозку від нерідного донора

Новини України

В Україні вперше пересадили кістковий мозок дитини від нерідного донора

Однорічному Назару операцію зробили 1 квітня, а зараз пересаджений кістковий мозок запрацював. Фото: facebook.com

В Україні в умовах карантину вдалося зробити рідкісну операцію з трансплантації з залучення донора з-за кордону і врятувати життя дитині. Однорічний хлопчик Назар став першим пацієнтом в Україні, якому пересадили кістковий мозок від нерідного донора з Німеччини. Про це на своїй сторінці в соцмережі, пише журналістка Ірина Заславець.

Фото: facebook.com

За її словами, народився з генетичною паталогией малюк останні півтора місяці жив у стерильному боксі Охматдиту, оскільки любай інфекція могла стати для нього смертельною.

У Назара – комбінований імунодефіцит – це тяжка генетична хвороба, від якої колись вже помер його брат. Хлопчик з народження постійно хворів і не вибував з лікарень, а нещодавно лікарі сдлали висновок, що врятувати дитину може тільки трансплантація кісткового мозку від нерідного донора. Такої операції в Україні ніколи не робили.

Раніше в Україні робили тільки два види трансплантації кісткового мозку аутологичную (пацієнт отримує власний кістковий мозок) і аллогенную (від родинного донора). Але завдяки внесеним в систему трансплантації в Україні змінам, така операція стала можливою.

Охматдит звернувся до українського реєстру донорів кісткового мозку, а той знайшов донора в Німеччині.

“Хлопець, який ідеально підійшов, відразу погодився. Але найважчим виявилося доставити кістковий мозок в Україну, адже вже був оголошений карантин і скасовано авіа і транспортний пасажирське сполучення”, – пише журналістка.

Але перевезти клітини кісткового мозку все ж вдалося, і операцію дитині провели на 1 квітня.

“З тих пір ми тримали все в таємниці, чекали, коли кістковий мозок запрацює. І ось це нарешті сталося! Назарчик почуває себе добре, він набирає вагу, а мама плаче, коли дякує лікарів і абсолютно чужому їй хлопцеві, які врятував життя її синові “, – говорить Заславець.

Раніше “Країна” писала про те, що Кабмін затвердив ціни на трансплантацію органів в Україні.

Також ми повідомляли, що запуск системи трансплантації органів відклали на 2021 рік.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь