В яких областях України послаблять введені карантин через пандемію коронавіруса

Новини України

Без ослаблення карантину залишаться 9 регіонів. Моз опублікував таблицю виконання умов по областях

У Моз розповіли, за якими критеріями регіони будуть послаблювати карантин. Фото: “Країна”

Моз опублікував таблицю виконання умов адаптивного карантину по областях країни, яка говорить про готовність до переходу на другий етап ослаблення карантину. Дані будуть щодня оновлюватися, щоб кожен українець бачив, скільки залишилося до кінця обмежень у його регіоні або місті.

Про це повідомляє прес-служба Центру громадського здоров’я.

“Ці критерії відбивають контроль за передачею вірусу, рівень здатності лікувальної мережі, установ епідеміологічного профілю і системи охорони здоров’я в цілому протидіяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2 і, відповідно, дозволяють контролювати епідемічну ситуацію на досягнутому на поточну дату рівні”, – зазначено в повідомленні.

Першим пунктом для визначення готовності регіону до ослаблення карантину назвали инцидентность або кількість нових випадків зараження. Для ослаблення карантину їх долено бути не більше 12 на 100 тисяч населення за останні сім днів. Зазначається, що на початку пандемії натуральний приріст хворих становив +50%.

Другий показник – завантаженість місць у лікарнях, які виділили спеціально під хворих коронавірусом. Ця цифра повинна становити максимум 50%.

Третій пункт – охоплення щоденного тестування повинен бути не нижче рівня інцидентності. Тобто, тести на коронавірус за допомогою полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу повинні становити мінімум 12 на 100 тисяч населення.

Станом на 22 травня показники по областях наступні:

Нагадаємо, комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила послабити особливий режим в’їзду і виїзду в Чернівецькій області, в якій знаходиться найбільша кількість заражених коронавірусом.

Як повідомляла “Країна”, у Київській області, як і в Рівненській, і у Львівській, з 22 травня не будуть пом’якшувати карантин. Справа в тому, що в регіоні кількість випадків захворювання на сто тисяч населення становить 13,9. Кабмін визначив цей показник на рівні менше 12 для настання наступного етапу відміни обмежувальних заходів.

Залишити відповідь