В Єрусалимі відкрили Храмову гору

Новини України

Ізраїль відкрив Храмову гору після двох місяців карантину

Ізраїль відкрив Храмову гору після двох місяців карантину. Фото: pixabay.com

У день народження царя Давида Ізраїль вирішив відкрити для відвідування Храмову гору і провести онлайн-трансляцію богослужіння через два місяці карантину через пандемію коронавіруса.

Про це повідомляє The Jerusalem Post.

“Через 70 днів, протягом яких Храмова гора була закрита для відвідування і молитви, завтра вона відкриється! Я запрошую вас усіх з великим хвилюванням приєднатися до мене завтра (31 травня – Ред.), щоб прийти в чистоті в 08:30 ранку. Я дуже хочу святого місця, щоб піднятися разом з багатьма людьми з усіх прошарків ізраїльського суспільства і особливо молитися за відновлення і світ для всіх”, – написала на своїй сторінці у Twitter депутат Кнесету Шулі Муалем-Рафаелі.

Як відомо, на Храмовій горі знаходяться мечеті Аль-Акса і Купол скелі, які є священними для мусульман. Перших відвідувачів пустили на територію пам’ятки вже в ніч на неділю.

Варто відзначити, що при відвідуванні Храмової гори від євреїв спочатку потрібно пройти ритуальну лазню, яка за логікою повинна мінімізувати ризик зараження коронавірусом, а також забороняється носити шкіряне взуття.

Напередодні про відкриття мечетей заявила Саудівська Аравія. Всі мечеті, крім Мекки, повинні відкритися 31 травня, проте заборонено впускати більше половини відвідувачів, а також будуть прибрані молитовні килимки.

Нагадаємо, 17 березня влада Саудівської Аравії прийняли рішення тимчасово зупинити п’ятничні та інші молитви у мечетях по всьому королівству. На такий крок вони пішли, щоб стримати поширення коронавіруса.

Як повідомляла “Країна”, віруючі жителі Ірану запустили у соціальних мережах флешмоб. Вони викладають відеозаписи, на яких облизують ворота мечетей. Мета акції – показати, що іранці не бояться коронавіруса, і присоромити перестали відвідувати храми з-за епідемії. Флешмоб стартував в іранському місті Кум. Саме в ньому виявлено найбільшу кількість хворих від Covid-19. При цьому влада не закривають мечеті в місті, вважаючи це образою переконань іранців.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь