В Євросоюзі очікують зростання нелегальної міграції після ослаблення COVID-обмежень

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Згідно з нещодавньою доповіддю Європолу, інтенсивність нелегальної імміграції в ЄС сповільнилася через ізоляції, спричиненої пандемією коронавіруса. Тепер, оскільки повітряне сполучення в регіоні фактично зупинено, а контроль на сухопутних кордонах посилений, контрабандистом, що перевозять нелегальних іммігрантів, довелося шукати інші шляхи доставки людей.

Європол вважає, що за ослабленням обмежувальних заходів, введених європейськими країнами у зв’язку з загрозою коронавіруса, може послідувати сплеск нелегальної імміграції в Європу, передає “Інтерфакс”.

“Полегшення обмежень на подорожі та переміщення, ймовірно, призведе до збільшення руху нелегальних мігрантів… оскільки вони під час ізоляції значною мірою не могли переміщатися”, – заявили в поліцейській службі Євросоюзу.

На цьому тижні Європейське агентство з питань надання притулку (EASO) оприлюднило доповідь, згідно з яким пандемія може збільшити міграційні потоки в ЄС у разі, якщо епідемія призведе до зростання напруженості на Близькому Сході і в Північній Африці. У той же час, нагадували в агентстві, поки що спостерігається скорочення міграції в ЄС.

“Тривала економічна нестабільність і стійка брак перспектив в економіках деяких африканських країн може в середньостроковій перспективі спровокувати ще одну хвилю нелегальної імміграції в напрямку ЄС”, – попередили у відомстві.

У Європолі відзначають, що в нинішніх умовах будуть активніше використовуватися невеликі човни для переправи через річки і протоку Ла-Манш. Також іммігрантів будуть ховати у вантажівках і товарних поїздах, які перетинають кордони.

Європол також звинуватив Туреччину в тому, що раніше в цьому році вона допомагала великим групам нелегалів перетинати кордон з Грецією.

Європейські ЗМІ нагадують, що максимальне число іммігрантів, які бажали отримати притулок в Євросоюзі, довелося на 2015 рік – понад 1 млн осіб. Потім ЄС ухвалила заходи щодо стримування міграційного потоку, і в результаті в 2019 році менше 123 тис. осіб зверталися з аналогічними запитами до влади ЄС. До 2020 року це число поки становить 22 тис. чоловік.

Залишити відповідь