ВАКС звільнив короля контрабанди Вадима Альперіна

Новини України

З “короля контрабанди” Альперіна зняли електронний браслет

Суддя ВАКС відпустив “короля контрабанди” Альперіна. Вадим Альперін – в центрі. Фото 24 каналу

Вищий антикорупційний суд зняв усі зобов’язання та електронний браслет з Вадима Альперіна, який також відомий як “король контрабанди”.

Про це повідомляє Telegram-канал Zero Corruption.

“У Антикорсуде вирішували питання продовження запобіжного заходу “королю контрабанди” Вадиму Альперіну. Він заплатив заставу в 76 млн грн, носив електронний браслет, не міг спілкуватися з іншими фігурантами тощо. Але суддя Сергій Мойсак вирішив полегшити життя автору масштабної контрабандної схеми. Він скасував усі обов’язки, у тому числі електронний браслет. Тому Альперіна “тримає” тільки заставу”, – зазначено в повідомленні Центру протидії корупції.

Автор каналу стверджує, що тепер Альперін точно скористається можливістю спілкування з співучасниками справи, тиску на свідків і судових експертів, фальсифікувати докази і навіть їхати за кордон, а, можливо, і залишитися там.

Також увага акцентується на тому, що саме суддя ВАКС Мойсак часто виносить занадто м’який вердикт для відомих корупціонерів. Так було з призначенням застави для Максима Микитася в розмірі 5 мільйонів гривень, потім саме цей суддя відмовився стягувати заставу з Альперіна за приховування паспорта Ізраїлю.

“Скоро всі фігуранти розслідувань НАБУ і САП будуть схрещувати пальці, щоб розгляд питань потрапляв саме до судді Мойсак. Він відрізняється неймовірними і безпідставними поблажками, чим дискредитує всю роботу Вищого антикорупційного суду!” – додав автор каналу.

Зазначимо, в листопаді 2019 року ВАКС обрав Вадиму Альперіну запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави в 70 мільйонів гривень, незважаючи на те, що прокурори САП клопотали про арешт з можливістю внесення понад 280 мільйонів гривень застави.

Альперіна підозрюють у тому, що він переправляв контрабандний товар через кордон за заниженими цінами, оформляючи товари. Безсумнівно, у нього були спільники серед митників.

Нагадаємо, в листопаді з-під носа силовиків пішов одеський бізнесмен Вадим Альперін, ім’я якого тісно пов’язують з контрабандою. Судячи з усього, це була серйозна облава: 26 листопада в Києві був затриманий великий митний чин, який раніше працював в Одесі і був, за даними слідства, у зв’язці з Альперіним.

Як повідомляла “Країна”, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) перевела частину застави контрабандиста Вадима Альперіна в дохід держави.

Залишити відповідь