Вашингтон висловив надію, що китайська влада допустять закордонних фахівців в лабораторію в Ухані

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Вашингтон розраховує, що китайська влада допустять закордонних фахівців в лабораторію в Ухані, з якої, за твердженням ряду американських ЗМІ, нібито міг почати поширюватися новий коронавірус, заявив в п’ятницю в ефірі телеканалу Fox Business держсекретар США Майкл Помпео, передає ТАСС.

“Ми як і раніше просимо Комуністичну партію Китаю пустити експертів в дану вірусологічну лабораторію, щоб ми змогли точно визначити, де почалося поширення цього вірусу”, – сказав керівник американського зовнішньополітичного відомства. За його версією, “тут справа не в політиці, а в науці і епідеміології”.

“У повній мірі прийнятним, що в світі задають правильні питання”, – сказав Помпео, коментуючи публікації американських ЗМІ, в яких наводяться твердження щодо лабораторії.

“Комуністичної партії Китаю слід чесно розповісти, що сталося, щоб весь світ знав. Коли вони це зроблять, прийде час для притягнення до відповідальності, ми зможемо сказати, хто що зробив”, – додав держсекретар США.

В інтерв’ю журналісту Х’ю Хьюитту, стенограма якого була опублікована в п’ятницю, Помпео також загострив увагу на тому, що в цю лабораторію не були допущені фахівці з західних країн. На думку держсекретаря США, Всесвітня організація охорони здоров’я повинна наполягати на тому, щоб експертам дозволили потрапити в зазначений центр.

Журналісти Fox News виступили з таким твердженням в середу з посиланням на неназвані джерела. У публікації зазначалося, що вірус нібито передався одному із співробітників лабораторії від летючої миші. Цей співробітник, згідно з такою версією, пізніше заразив жителів Уханя. Телеканал CNN, посилаючись на джерела, повідомив, що версію про поширення коронавіруса з лабораторії в Ухані поряд з іншими перевіряє розвідка США.

В четвер офіційний представник МЗС КНР Чжао Лицзянь заявив, що версія про штучне створення коронавіруса не підкріплена жодними доказами. Так він прокоментував публікацію телеканалу Fox News про те, що “нульовим пацієнтом” з коронавірусом нібито був якийсь співробітник лабораторії в Ухані.

Залишити відповідь