Василю Муравицкому продовжили домашній арешт

Новини України

“Пішов четвертий рік”. Журналісту Муравицкому продовжили домашній арешт по сфабрикованій справі про держзраду

Василь Муравицький і його адвокат Андрій Гожый. Фото: Facebook

Суд продовжить домашній арешт українському журналісту Василю Муравицкому, який звинувачується в державній зраді. При цьому справа, як вважають правозахисники, у статтях журналіста не було держзради, справа політична, а самого Муравицького Amnesty International ще в 2017 року назвало в’язнем совісті.

“Мені сьогодні продовжили домашній арешт. Пішов третій рік домашнього арешту, четвертий рік переслідування. В Україні поодинокі випадки утримання під домашнім арештом на строк не більше двох років за останні 5-10 років. Поодинокі випадки!” – написав журналіст 18 травня, на своїй сторінці в Facebook.

Він також додав, що за два роки, які він перебуває під домашнім арештом, він жодного разу його не порушив, хоча правоохоронці постійно ведуть за ним спостереження.

“При цьому півроку навіть по суті справу не розглядали. Нагадаю, мене звинувачують в маніпуляції громадською свідомістю на користь іноземної держави – ніби я статтею на сайті підірвав цілу інформаційну безпеку країни! Запитаєте, а є така стаття в Кодексі чи є таке кримінальний злочин, як маніпуляція свідомістю? Але, видно, судять не за Кримінальним кодексом. Навіть слова такого там немає, не те що статті! Я просто думаю, а ось їм самим не соромно? Ось перед собою?” – пише Муравицький.

Нагадаємо, Василь Муравицький був заарештований влітку 2017 року за підозрою в державній зраді, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, розпалюванні національної ворожнечі, а також сприяння діяльності терористичних організацій.

У свою чергу прокуратура повідомила, що йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Журналіст провину не визнає, захист вважає звинувачення абсурдними, а Спілка журналістів України говорить про порушення владою прав людини і норм міжнародного права.

Раніше повідомлялося, що засідання у справі Муравицького постійно переносять, а з нічного арешту він не може забезпечити сім’ю.

Залишити відповідь