Вбивцю військових під Житомиром називали російським і кацапом

Новини України

Вбивство під Житомиром. Сусіди називали стрілка “Русским”

Вбив українських військових під Житомиром носив прізвисько “Кацап”. Місце злочину. Фото: Facebook

58-річний Анатолій Захаренко, який влаштував стрілянину по українським військовим у селі Новоселиця під Житомиром, носив прізвисько “Кацап” і “Російський”, якими його називали місцеві жителі.

Про це у п’ятницю, 22 травня, розповів один з односельців стрілка в коментарі виданню “КП” в Україні”.

“Толіка в селі звали “Кацап” чи “Російський”. Він приблизно в 86-му році переїхав з Росії. Влаштувався працювати в колгосп водієм, потім працював при сільраді трактористом – і до сьогодні допомагав орати що, якщо комусь треба було. А взагалі був останнім часом безробітним, жив на пенсію по інвалідності – у нього були проблеми з серцем. Напевно, і на рибалках що заробляв, яких пускав ловити рибу на свій ставок”, – розповів місцевий житель.

За його словами, Анатолій знайшов у селі дружину – Ольгу, у якій на той момент вже був син від першого шлюбу. Через деякий час у цьому шлюбі народився син. В основному час з сім’єю чоловік не проводив – волів подовгу залишатися на ставку.

“Він там жив у вагончику у нього був холодильник, плита, він там готував їжу. Було де спати. Там були будиночки, альтанки, лазня для відпочиваючих – все побудовано, підведено світло. На рибалку пускав, грошей особисто з нас не брав. Зателефонуємо: “Дядя Толя, можна?” завжди відповідав: “Приїжджайте, без проблем”. Гроші ніколи не вимагав. З міських, може, і брав, але менше, ніж інші”, – додав односелець Анатолія.

Також місцеві жителі розповіли, що нічого підозрілого за стрільцем раніше не помічали і побоювань він не викликав. “Нормальний дядько, ніяких замашок у нього не було”, – розповіли вони.

Нагадаємо, вранці 22 травня заступник голови МВС Антон Геращенко повідомив, що компанія киян відпочивала разом з орендарем ставка. Пізніше вони випили, шестеро чоловіків пішли спати. А потім, “на ґрунті раптово виниклих різких неприязних відносин, орендар водойми почав розстрілювати гостей”. Вижити вдалося лише одному чоловікові, він втік і викликав поліцію.

Як вдалося з’ясувати “Країні”, конфлікт між чоловіками стався після того, як один із загиблих погрожував “зґвалтувати” орендаря ставка Захаренко в підставу і здачі за підозрою у хабарі місцевого поліцейського. А після цього ще й напав на Захаренко з ножем.

У свою чергу дружина Анатолія стверджує, що причиною інциденту став конфлікт із-за війни на Донбасі. Загиблі нібито присоромили жителя села Новоселиця за те, що той не пустив своїх дітей служити в армії.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь