Венедиктова розповіла, що зробила за два місяці роботи генпрокурором

Новини України

Венедиктова відзвітувала за два місяці роботи Генпрокурором, не згадавши справи Порошенка, Укроборонпрому і Стерненко. Відео

Ірина Венедиктова. Скріншот

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова розповіла про те, що було зроблено за два місяці її роботи в Офісі генпрокурора.

Відповідне відеозвернення опубліковано на каналі ОГП в YouTube у п’ятницю, 15 травня.

Як повідомила генпрокурор, за цей термін було зроблено наступне:

  • продовжена реформа прокуратури та сприяння з міжнародними партнерами визначено її подальші кроки
  • взято на особистий контроль стан досудового розслідування та процесуального керівництва майже в трьох десятках актуальних кримінальних справах, які знаходяться під особливою увагою суспільства
  • відбулися зустрічі з керівниками всіх правоохоронних органів, на яких обговорені конкретні заходи, спрямовані на боротьбу зі злочинністю
  • завершено слухання регіональних прокуратур про результати роботи в першому кварталі року. Керівники прокуратур отримали завдання посилити координаційну роботу і підвищити ефективність на пріоритетних напрямках.

Крім того, Венедиктова повідомила, що увагу було акцентовано на боротьбу з незаконним обігом наркотиків, злочини проти життя та здоров’я і проти майна. Поставлені терміни контролю.

Також, за її словами, в два рази активізувалася діяльність правоохоронців щодо виявлення злочинів проти навколишнього середовище. Також був продовжений поліпшених моніторинг організованих форм злочинності. В результаті правоохоронні органи всього за 2 місяці викрили 72 організовані групи. До суду направили 79 кримінальних проваджень стосовно 270 осіб, якими скоєно 625 злочину.

Також генпрокурор повідомила, що до суду направили виробництво щодо 453 корупціонерів. “При принциповій позиції прокурорів засуджено 114 осіб”, – заявила вона.

Генпрокурор сказала про “реальний протидії злочинності в митній і податковій сферах”.

“Судами стягнуто коштів і повернуто майна на користь держави за позовами прокурорів на понад 1,5 мільярда гривень. Реально виконано судових рішень, постановлених за позовами прокурорів, на 273 млн.

Повернуто та попереджено надання понад 1000 гектарів землі”, – заявила вона.

В Україні за два місяці було виявлено понад 200 кримінальних правопорушень, вчинених організованою наркозлочинністю.

“Розкрито 206 кримінальних правопорушень, вчинених організованою наркозлочинністю. У підозрюваних вилучено 609 кг наркотичних засобів”, – сказала Венедиктова.

Вона нагадала, що була ліквідована потужна нарколабораторію у Чернігові, де злочинці виготовляли до 25 кг психотропних речовин щотижня. Загальна вага вилучених наркотиків становить понад 2 тонн, вартістю близько 110 млн гривень.

“Всім співучасникам повідомлено про підозру та обрано запобіжні заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі від 750 тис. гривень до понад 1 млн гривень кожному”, – розповіла Венедиктова.

За її словами, в цілому можна констатувати підвищення ефективності викриття кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Варто відзначити, що в той же час Венедиктова не розповіла про резонансні розслідування – таких, як Укроборонпром, справи проти Порошенка і розслідування справи Стерненко.

Нагадаємо, Ірину Венедиктову призначила на посаду генерального прокурора Верховна Рада 17 березня. Її кандидатуру запропонував президент Володимир Зеленський. До цього була в. о. директора ДБР та народним депутатом від “Слуга народу”. Йшла третьою в списку від СН.

Залишити відповідь