Венесуела відбила морську атаку найманців. Загинуло вісім осіб

Новини України

Венесуела відбила морську атаку найманців. Вісім людей загинули, двоє взяті в полон

Венесуела заявила про атаку найманців. фото: pixabay.com

В Латинській Америці, після тривалого затишшя, черговий гучний виток ескалації навколо ситуації у Венесуелі (нагадаємо, Трамп публічно обіцяв розчавити диктатуру президента Ніколаса Мадуро – Ред.). Офіційна влада країни заявили, що відбили морську атаку найманців на швидкісних катерах.

Про інцидент повідомляє агентство Reuters.

За даними силовиків, вісім найманців були вбиті при відбитті атаки, ще двоє взяті в полон. Голова соціалістичної партії Диоскадо Кабельйо заявив, що на допиті нападники зізналися, що працювали за замовленням США і Колумбії, щоб повалити президента Венесуели Ніколаса Мадуро.

США і Колумбія заперечують ці звинувачення.

При убитих знайшли документи Перу, крупнокаліберне зброю, супутникові телефони, форму і каски з прапорами США. Найманці повинні були висадитися у портового року Ла-Гуайра в 32 кілометрах від Каракаса, столиці Венесуели. Імовірно, в Ла-Гуайре їх чекав транспорт і важке озброєння.

Венесуела кілька років перебуває в глибокій економічній і політичній кризі. Чинна влада на чолі з президентом Мадуро змушені боротися з бідністю і протестами на вулицях.

Нагадаємо, що політична криза в Венесуелі триває з січня 2019 року, коли спікер парламенту Хуан Гуайдо, який представляє опозицію, оголосив себе тимчасовим президентом. Близько півсотні держав, серед яких і США, визнали його повноваження.

Разом з тим президент Венесуели Ніколас Мадуро користується підтримкою армії і силових структур. Його легітимність визнають, зокрема, Москва, Китай і Куба.

Його головний опонент Гуайдо позбувся посади голови парламенту Венесуели, але США і мнгие країни заявили, що він президент.

Залишити відповідь