Відео вибуху корабля Ілона Маска Starship для Місяця та Марса на випробуваннях в Техасі

Новини України

З’явилося відео вибуху корабля Ілона Маска Starship для Місяця та Марса на випробуваннях в Техасі

Камери зняли момент вибуху апарату. Скріншот з відео

Прототип корабля для міжпланетних польотів Starship, над яким працює компанія Ілона Маска SpaceX, вибухнув при випробуваннях в Техасі. Це вже третій за рахунком в цьому році вихід космічного апарату з ладу при випробуваннях.

Про інцидент повідомляє сайт Space.com.

SpaceX проводив вогневі випробування метанового двигуна Raptor у складі прототипу корабля Starship SN4 в селі Бока-Чіка (штат Техас). Все йшло штатно, поки через деякий час після тестів не виник витік палива і прототип не вибухнув.

Момент вибуху дивіться на 1 год 21 хв.

У квітні інший прототип – Starship SN3 – лопнув під час наддуву рідким азотом. Маск пояснив це людським фактором. Ще один прототип Starship SN1 в лютому теж розірвався на частини при тестовому наддуве азотом.

SpaceX розробляє транспортну систему, яка включає багаторазові ракету-носій Super Heavy і корабель Starship. Система дозволить доставляти супутники, екіпажі і вантажі як на навколоземні орбіти, так і на Місяць і Марс.

Місцем запуску та посадки системи обрано Космічний центр імені Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида і космодром в селі Бока-Чіка в штаті Техас.

Як писала “Країна”, в листопаді минулого року Starship Mk1 злетів на повітря при випробуваннях на герметичність.

Ми також повідомляли, що 27 травня повинен був стартувати космічний корабель Crew Dragon в рамках спільного проекту SpaceX і NASA, однак запуск перенесли на суботу, 30 травня.

Залишити відповідь