Відео, як ракета Ілона Маска SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту супутник GPS

Новини України

Ракета Falcon 9 вивела на орбіту супутник GPS новітнього покоління для ВПС США. Відео

Ракета з супутником готується до старту. Скріншот з відео

У вівторок, 30 червня, важка ракета-носій Falcon 9 американської компанії SpaceX успішно стартувала з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. Вона вивела на орбіту третій супутник системи глобального позиціонування третього покоління GPS III.

Про це повідомляється на сайті SpaceX.

Ракету запустили в 16:10 за американським часом з 40-го стартового комплексу на космодромі на мисі Канаверал.

Апарат GPS III вагою 3,8 тонни стане черговим елементом в планованої орбітальної угруповання з 32 супутників глобального позиціонування третього покоління. Ці апарати поступово замінять застарілі супутники, які зараз забезпечують сигнал GPS по всьому світу.

Супутники GPS III мають велику потужність сигналу, дозволяють визначати місцезнаходження цивільних об’єктів в три рази точніше, ніж використовувані в даний час, у яких вона становить від 3 до 10 метрів. Точність визначення місця розташування військових об’єктів буде ще вище.

При цьому у GPS III значно поліпшені можливості боротьби з перешкодами в порівнянні з більш ранніми апаратами. Вони будуть у вісім разів більш захищеними від придушення противниками США.

 

Відео запуску 30 червня

Сьогодні послугами системи GPS, оператором якої є ВПС США, користуються більше 4 мільярдів людей у світі.

Створенням нових супутників займається корпорація Lockheed Martin. Вартість одного апарата становить $577 млн. Термін експлуатації супутника нового покоління – 15 років.

Перші 10 апаратів GPS III у версії Space Vehicle (Block IIIA) запустять до 2023 року, решта 22 у версії Follow On (Block IIIF) почнуть виводити на орбіту з 2025 по 2034 роки. Оновлювана система повністю запрацює не раніше 2022 року.

Як писала “Країна”, перший супутник GPS III був виведений на орбіту 23 грудня 2018 року за допомогою ракети-носія Falcon 9.

Цей запуск кілька разів відкладали.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь