Відібрати Києво-Печерську лавру в УПЦ Зеленський направив в Кабінет хв

Новини України

Зеленський відправив до Кабміну підписантів петиції про те, щоб відібрати Києво-Печерську лавру в УПЦ

Петиція з вимогою передати лавру в Києві ПЦУ набрала потрібну кількість голосів. Фото: Facebook/ kievopecherskaya.lavra

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію з вимогою припинити використання Києво-Печерської лаври Української православної церкви московського патріархату і передати монастир Православної церкви України (ПЦУ). Глава держави перенаправив підписантів у Кабмін, пославшись на закон, по якому об’єктами держвласності уряд.

Відповідь Зеленського опублікований на сайті президента 22 травня.

Президент відреагував на петицію, що з’явилася 15 квітня і ініційовану Олексієм Кравчуком, так як вона набрала більше 27 тисяч голосів з 25 тисяч необхідних.

“Згідно п. 1 ст. 5 закону України “Про управління об’єктами державної власності” Кабінет міністрів України є суб’єктом управління, що визначає об’єкти управління державної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а також об’єкти управління державної власності, повноваження з управління якими передаються іншим суб’єктам управління”, – сказано у відповіді Зеленського.

Президент також нагадав, що Кабмін управляє об’єктами держвласності та згідно з п. 5 ст. 116 Конституції України. Тому саме уряд має вирішити, кому за договором оренди повинна належати лавра.

Києво-Печерську лавру давно хочуть відібрати в УПЦ МП. Як писала “Країна”, при Порошенко Адміністрація президента давала вказівку керівництву музею монастиря готувати позови про припинення оренди святині УПЦ.

А в квітні забрати лавру в Києві, а також Почаївський монастир в УПЦ закликав Володимир В’ятрович.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь