Відмовилася від карантину Швеція теж відчує наслідки коронавіруса

Новини України

Швеція навряд чи відчує економічну вигоду від відмови вводити карантин – Financial Times

Шведській економіці буде непереливки від коронавіруса. Фото: st24invest.com

Швеції, чию модель боротьби з епідемією коронавіруса без введення жорстких обмежень оцінила ВООЗ, відмова від карантину навряд чи допоможе врятувати економіку від падіння.

Про це пише видання Financial Times.

Швеція відмовилася слідувати за іншими європейськими країнами і не стала закривати освітні установи або забороняти людям залишати вдома. На думку влади країни, такі драконівські заходи завдають шкоди економіці і створюють загрозу соціальних протестів.

Однак це не вберегло Швецію від падіння економіки, яке на собі відчувають вже багато

Наприклад, власник музичного магазину Mickes в Стокгольмі Мікке Енглунд зізнався, що його бізнес сильно постраждав від Covid-19.

“Коли люди дізналися про коронавирусе близько 12 березня, ми втратили майже 30% прибутку за одну ніч. Це зрозуміло. Але згодом буде дуже важко”, – вважає Енглунд.

Дані про ВВП Швеції за перший квартал 2020 року дозволяють припустити, що принаймні в березні країна показала кращі результати в Європі. Зафіксовано зниження ВВП всього на 0,3% – в порівнянні з 3,8% в Єврозоні.

Проте економісти стверджують, що в довгостроковій перспективі Швеція навряд чи уникне серйозних наслідків. Європейська комісія прогнозує, що ВВП Швеції впаде на 6,1% в цьому році.

Центральний банк країни Ріксбанк оцінює ситуацію ще песимістичніші і впевнений, що ВВП скоротиться на 7-10%, а рівень безробіття досяг піку 9-10,4%. Це катастрофічні цифри для скандинавської країни.

Головний економіст Handelsbanken Христина Німан вважає, що Швеція постраждає від економічних наслідків коронавіруса не менше інших європейських держав.

Одна з основних причин таких прогнозів полягає в тому, що Швеція – це маленька, відкрита економіка, яка залежить від інших країн. Так, компанія Volvo була змушена припинити виробництво на кілька тижнів через брак запчастин і труднощів з поставками з інших країн Європи.

Дані про використання громадського транспорту, кредитних карт і ресторанів показують велике падіння в Швеції, хоча і не таке стрімке, як у сидять на карантині сусідів.

У Швеції з населенням 10 млн чоловік від коронавіруса померли більше 3 600 громадян. Це більш ніж в три рази більше, ніж у сусідніх Данії, Фінляндії та Норвегії, населення яких складає 15 млн осіб.

Як писала “Країна”, однією з жертв вірусу в Швеції став громадянин України.

Ми також приводили слова прем’єр-міністра України про те, які сценарії виходу з карантину існують в світі. Шведський Шмигаль назвав ліберальним.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь