Відомий китайський епідеміолог розповів про мовчанні влади Уханя про спалах коронавіруса

Новини Світу

ВСІ ФОТО

Китайський епідеміолог і пульмонолог Чжун Наньшань, керівник спеціальної комісії по боротьбі з коронавірусом Госкомздрава КНР, заявив в інтерв’ю CNN, що влада міста Ухань, де був вперше зафіксований випадок зараження новим коронавірусом, спочатку мовчали ключові подробиці про масштаби спалаху захворювання, передає “Інтерфакс”.

“У той час місцева влада не хотіли говорити правду. На самому початку вони мовчали, і тоді я сказав, що, можливо, у нас заражається (більше) кількість людей”, – сказав Чжун Наньшань.

За словами епідеміолога, у нього виникли підозри після того, як офіційне число хворих в Ухані – 41 чоловік – не змінювалося протягом десяти днів, в той час як вже з’являлися дані про інфікованих за кордоном.

Він заявив, що продовжував ставити питання місцевій владі, після чого вони “дуже неохоче” надали реальні дані: за станом на 20 січня загальне число випадків COVID-19 в Ухані досягло 198 осіб, троє померли. Крім того, тоді ж стало відомо про зараження 13 медпрацівників.

Хоча Чжун Наньшань і визнає заниження кількості хворих на початковому етапі епідемії, він відкидає звинувачення в недостовірності офіційної статистики влади Китаю з коронавирусу. Зокрема, подібні заяви робив президент США Дональд Трамп, який стверджував, що за кількістю померлих від COVID-19 лідирують не Сполучені Штати, а Китай.

Епідеміолог заявив, що китайська влада засвоїли урок з спалаху атипової пневмонії 17-річної давнини, про яку Пекін замовчував кілька місяців. За його словами, в цей раз центральне уряд під загрозою покарань вимагало, щоб усі міста і урядові відомства повідомляли справжнє число хворих.

“Так що… з 23 січня, я думаю, всі дані … будуть правильними”, – додав Чжун Наньшань.

Вчений також відкинув теорію Трампа і держсекретаря США Майка Помпео про те, що коронавірус вийшов з лабораторії.

Він навів слова свого “доброго друга” вірусолога Ши Чжэнли, керівну лабораторією в Уханьском інституті вірусології, яка назвала цю теорію “безглуздою”, оскільки у лабораторії немає необхідних для створення штучного вірусу людських ресурсів та обладнання. Також Чжун Наньшань стверджує, що китайські медичні влади на початку лютого проводили перевірку в тій самій лабораторії і не виявили жодних свідчень “витоку” вірусу.

У грудні минулого року в 11-мільйонному Ухані (провінція КНР Хубей) почався спалах пневмоній, які, як з’ясувалося пізніше, були викликані невідомим раніше типом коронавіруса. Пізніше вірус був офіційно названий SARS-CoV-2, а викликане ним захворювання – COVID-19. Згодом коронавірусна інфекція поширилася в Китаї і в усьому світі. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила пандемію на тлі поширення COVID-19.

Чжун Наньшань отримав міжнародну популярність після того, як в 2003 році він виявив коронавірус SARS-CoV, який викликав спалах “атипової пневмонії” (SARS/ТОРС). За спростування офіційних заяв китайських властей, преуменьшавших небезпека захворювання. ЗМІ називають вченого “героєм SARS”.

Саме Чжун Наньшань, який прибув в Ухань 18 січня, через два дні публічно підтвердив, що коронавірус може передаватися від людини до людини, в той час як уханьские влади тижнями повторювали, що доказів цьому немає, і називали спалах “предотвратимой і контрольованою”.

Залишити відповідь