Відпрацьований рівень китайської ракети Чанчжен-5В трохи не впала на Нью-Йорк

Новини України

Американські експерти заявили, що одна щабель китайської ракети ледве не впала на Нью-Йорк

Запуск “Чанчжен-5B”. Фото: cgtn.com

У понеділок відбулося неконтрольоване сходження з орбіти відпрацювала 20-тонною основної ступені китайської ракети-носія “Чанчжен-5В”, запущеної 5 травня з космодрому на острові Хайнань. Якби вона увійшла в атмосферу на 15 хвилин раніше, то її уламки могли б впасти на Нью-Йорк.

Про це повідомили американські експерти спеціалізованого видання Ars Technica.

Фахівці сказали, що до входу в атмосферу Землі траєкторія падіння основний щаблі пройшла прямо над Нью-Йорком.

Ракета-носій “Чанчжен-5В” успішно вивела на орбіту прототип пілотованого корабля нового покоління, який через п’ять днів благополучно повернувся на Землю. А відпрацьований рівень носія в неконтрольованому режимі зійшла з орбіти 11 травня і впав в Атлантичний океан поблизу Західної Африки. Кілька уламків впали на території Кот-Д’івуару.

За словами експерта з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (США) Джонатана Макдауелла, ця ступінь китайської ракети є найбільшим з 1991 року об’єктом, який в некерованому режимі сходив з орбіти.

За даними 18-ї ескадрильї контролю космічного простору ВПС США, вхід в атмосферу ступені ракети “Чанчжен-5В” стався в 11:33 за часом Східного узбережжя США (18:33 за Києвом). На той момент щабель знаходилася на висоті 80 км і швидко знижувалася.

Взимку “Країна” повідомляла, що на навчаннях у Казахстані уламки російської ракети впали за межами закритої зони.

Раніше ми писали, що на півночі М’янми в кар’єр, де видобувають нефрит, впав уламок китайської ракети.

 

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь