Відправленим у відставку Верланову і Нефедову за законом повинні платити зарплату ще півроку

Новини України

Звільнені Верланов і Нефьодов можуть отримувати зарплату ще півроку

Закон про держслужбу пропонує нараховувати звільненим топ-чиновників зарплати. Фото: nrcu.gov.ua

У зв’язку зі звільненням голови Державної податкової служби Сергія Верланова і глави Державної митної служби Максима Нефьодова випливла цікава деталь.

Їх відправили у відставку за ст. 87-1 Закону про держслужбу.

Це означає, що вони можуть отримати зарплату за 6 місяців.

Так, пункти 2 і 3 зазначеної статті, яка називається “Додаткові підстави припинення державної служби окремих державних службовців за ініціативою суб’єкта призначення” свідчать наступне.

2. Державні службовці, які зараховані за штат згідно з частиною першою цієї статті, продовжують перебувати на державній службі згідно з цим Законом, виконуючи обов’язки державного службовця в межах, визначених керівником відповідного державного органу. Граничний термін такого перебування становить шість місяців з дня звільнення з посади у відповідності з частиною першою цієї статті.

3. Умови оплати праці державних службовців, зазначених у частині другій цієї статті, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Крім того, за цією ж статтею звільненим повинні запропонувати посаду без конкурсу в центральних органах влади. У тексті документа про це написано в пункті 4.

4. Протягом строку, визначеного частиною другою цієї статті, за пропозицією центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, узгодженої з відповідним суб’єктом призначення, державний службовець за його згодою може бути переведений на будь-яку вакантну посаду державної служби не нижче категорії “Б” в державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, без проведення конкурсу.

У статті є ще й такі пункти.

5. Якщо протягом строку, визначеного частиною другою цієї статті, державному службовцю не запропоновано переведення відповідно до частини четвертої цієї статті, такий державний службовець звільняється від державної служби керівником державного органу, за штатом якого він знаходиться, з виплатою вихідної допомоги в розмірі шести посадових окладів за останньою посадою.

6. Якщо протягом строку, визначеного частиною другою цієї статті, державний службовець тричі відмовився від переведення на іншу посаду у відповідності з частиною четвертою цієї статті, такий державний службовець звільняється від державної служби керівником державного органу, за штатом якого він перебуває, без виплати вихідної допомоги.

Як писала “Країна”, Нефедов в березні збільшив собі зарплатню в 6,5 разів.

Ми також розповідали про обшуки в Верланова, проведених СБУ у зв’язку зі справою про тіньових схемах.

Залишити відповідь