Віктора Януковича заочно заарештували на два місяці

Новини України

Суд заочно заарештував Януковича у справі Майдану

Віктора Януковича заарештували заочно на два місяці. Фото: LIGA.net

У вівторок, 12 травня, Печерський районний суд Києва прийняв рішення заочно заарештувати колишнього президента України Віктора Януковича у справі Евромайдана на два місяці – до 10 липня.

Трансляція засідання суду велася на YouTube-каналі “Судової влади України”.

Так, у ході засідання захист заявила низку клопотань, зокрема забезпечення участі Януковича в засіданні шляхом відеотрансляції, і заявила відвід прокурорам, однак суд їх відхилив як необґрунтовані. Крім того, суддя звинуватив адвокатів у спробі затягнути процес. Після перепалки адвокатів з суддею і прокурорами у зал запросили поліцію для охорони порядку.

“Клопотання задовольнити, застосувати до Януковича…. запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в межах досудового розслідування до 10 липня 2020 року без права внесення застави”, – сказав суддя Олексій Соколов.

Крім того, під час засідання адвокат екс-президента Олександр Горошинський повідомив суду, що інформація прокурорів про те, що Янукович оголошений в міжнародний розшук, не відповідає дійсності, без чого, за словами захисника, обирати заочно запобіжний захід не можна.

Прокурори на засіданні просили застосувати до Януковича запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, адвокати просили суд відмовити у задоволенні клопотання.

Нагадаємо, раніше екс-генпрокурор Юрій Луценко заявив про завершення розслідування кримінальної справи про загибель людей на Майдані в лютому 2014 року.

Підозри були оголошені Януковича, екс-главі МВС Віталію Захарченку та екс-голови СБУ Олександра Якименко. Пізніше, в 2018 році, Печерський районний суд Києва дозволив заочне досудове розслідування щодо Януковича, Якименко і колишнього першого заступника СБУ Володимира Тоцького у справі про події на Майдані в 2014 році.

Як повідомлялося, на початку травня суд Києва заочно заарештував Януковича на два місяці. Після цього стало відомо, що генпрокурор Венедиктова хоче домогтися екстрадиції Януковича.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь