Віталій Зелковский суворий турист з мемів став кандидатом у президенти Білорусі

Новини України

“Суворий турист” з Мінська вирішив стати конкурентом Бацьки на виборах президента Білорусі

Віталій Зелковский подав документи в ЦВК як кандидат у президенти Білорусі. Фото: vk.com/zelkovsky

Кандидатом на президентських виборах у Білорусі, запланованих на 9 серпня 2020 року, став мінчанин Віталій Зелковский, який прославився в інтернеті як “суворий турист” або “суворий білорус”.

Заява про реєстрацію кандидатом Зелковский опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі “ВКонтакте”.

Заява в білоруську ЦВК він подав 11 травня. У ньому Зелковский вказав, що є інженером-дизайнером, працює в сфері IT дистанційно. На вибори він йде як самовисуванець.

Віталію Зелковскому 39 років. Він став героєм мемів після того, як користувачі інтернету звернули увагу не його знімки у світових визначних пам’яток. Зелковский відрізняється манерою фотографуватися з серйозним обличчям, за що його і прозвали “суворим туристом”.

Також Зелковский 8 травня опублікував пост, в якому оголосив, що у нього почалася президентська кампанія. Його популярний в інтернеті герой супроводив картинкою, оформленої у форматі мемів.

Станом на 11 травня про свій намір балотуватися в президенти Білорусі вже заявили чинний глава держави Олександр Лукашенко, голова Ліберально-демократичної партії і депутат Олег Гайдукевич, екс-глава Парку високих технологій (ПВТ) Валерій Цепкало, співголова громадського об’єднання “Говори правду” Андрій Дмитрієв, екс-кандидат в президенти Микола Статкевич, голова Білоруської соціал-демократичної Грамади (БСДГ) Сергій Черечень, білоруський блогер Сергій Тихановский, вітебський підприємець Володимир Провальський, заступник голови Асоціації вантажоперевізників “Регіон 8” Наталя Кисіль.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко заявив, що коронавірус – не привід переносити президентські вибори в Білорусі.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь