Влада Нової Зеландії оголосили про перемогу над епідемією

Новини Світу

 

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерна заявила, що країні вдалося уникнути гіршого” у зв’язку з епідемією коронавирусной інфекції. Протягом кількох останніх днів у Новій Зеландії виявляють лише одиниці нових випадків зараження. Всього в країні зафіксовано 1469 випадків захворювання, померли 19 осіб.

За словами Ардерна, в країні вдалося зупинити неконтрольоване поширення інфекції. Фахівці можуть відстежити джерело кожного нового зараження і всі контакти заражених і тримати поширення коронавіруса під контролем, передає радіо “Свобода”.

Нова Зеландія ввела строгі обмежувальні заходи в самому початку епідемії. Першого хворого в країні виявили 28 лютого, а 14 березня інфікованих було вже шестеро.

Влада швидко перекрили кордони, ввели суворий двотижневий карантин для всіх повернулися з-за кордону (на той момент це було одне з найбільш жорстких прикордонних обмежень у світі), закрили для відвідувань громадські місця, кафе і ресторани (їм було заборонено навіть працювати на винос або через сервіси доставки). 20 березня іноземцям заборонили в’їзд в країну.

23 березня, коли було 102 підтверджених випадків зараження і жодного випадку смерті від коронавіруса, Джасінда Ардерна оголосила про те, що в країні вводиться “третій рівень” ізоляції. Були закриті багато підприємств, скасовані масові заходи і зборів, закриті школи.

Опівночі 25 березня країна перейшла на повну ізоляцію 4-го рівня, передає CNN. Громадянам фактично заборонили виходити з дому, однак вони могли навіть займатися фізкультурою на вулиці, але робити це поруч зі своїм житлом і дотримуючись соціальну дистанцію у два метри.

Одночасно було організовано масове тестування населення. Всього було виконано 123 тисячі 920 тестів при тому, що чисельність новозеландців – менше 5 млн осіб. У понеділок Джасінда Ардерна заявила, що Нова Зеландія має один з найвищих показників тестування на душу населення в світі, маючи можливість обробляти до 8 тисяч тестів в день.

9 квітня, незважаючи на зниження кількості заражень, Ардерна посилила прикордонні обмеження: всі громадяни та резиденти, які прибувають в Нову Зеландію, повинні були провести два тижні в карантині в спеціальному закладі, а не вдома. Завдяки всім цим заходам Нової Зеландії фактично вдалося запобігти епідемії.

У понеділок Нова Зеландія зняла частину обмежень. Однак про всебічне відновлення економічної діяльності поки що не йдеться, а в суспільному житті збережуться обмеження. Тим не менш, відновлюють роботу підприємства, фірми і навіть школи. Однак при цьому необхідно дотримувати соціальну дистанцію у два метри. Також працівникам раніше рекомендовано працювати віддалено, якщо це можливо.

Нова Зеландія увійшла в число країн, де поширення інфекції практично вдалося зупинити, – разом з Південною Кореєю, В’єтнамом, Австралією і самим Китаєм, де за останню добу зафіксовано лише три нових випадки інфікування.

Залишити відповідь