Влада Японії вирішила роздати гроші всім жителям країни з-за епідемії

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Влада Японії вирішила з травня почати прямі виплати всім жителям країни в якості заходи підтримки під час кризи. Про це повідомляє Reuters з посиланням на рішення прем’єр-міністра Сіндзо Абе.

Розмір прямої виплати складе 100 тис. єн (928 доларів). Спочатку планувалася видача 300 тис. йен домогосподарствам, які зможуть довести падіння доходів від кризи, однак пізніше Абе вирішив розширити програму. Це було зроблено в тому числі і під тиском з боку деяких членів його Ліберально-демократичної партії, відзначає агентство.

Як зазначає The Japan Times, заяву про можливу видачу прямої грошової допомоги населенню в розмірі 100 тис. йен прем’єр-міністр Японії зробив після зустрічі з лідером партії “Комейто” Нацуо Ямагучі. Ямагучі зазначав, що такі виплати повинні стати додатковим заходом для підтримки економіки, яка постраждала від поширення коронавіруса.

Секретар японського уряду Есихидэ Суга повідомив, що влада ще опрацьовують деталі програми виплат і розраховують почати їх як можна швидше.

Аналогічні заходи підтримки громадян раніше були прийняті і в інших країнах, передає РБК. 17 березня, президент США Дональд Трамп оголосив про додаткове антикризовий пакет заходів підтримки, в рамках якого 250 млрд доларів підуть на разові грошові виплати населенню. Крім того, прямі грошові виплати почали видаватися в Гонконзі (з 1280 доларів) та Сінгапурі (від 70 доларів до 210 доларів).

Почати видачу разових безумовних виплат населенню в Росії пропонувала група російських економістів, що включала Сергія Гурієва, Владислава Іноземцева та Сергія Алексашенко. На видачу прямих субсидій населенню і бізнесу, за оцінкою Гурієва, Росія могла б витратити 6 – 10 трильйонів рублів.

Залишити відповідь