Володимир Зеленський буде особисто слідкувати за закупівлями Моз

Новини України

Халатів – 16%, очок – 4%. Зеленський повідомив про катастрофічний брак засобів захисту в українських лікарнях

Зеленський хоче стежити за закупівлею засобів індивідуального захисту для медиків. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що буде тримати на особистому контролі закупівлю засобів індивідуального захисту, які здійснює Міністерство охорони здоров’я.

Про це він повідомив на селекторній нараді, передає прес-служба Офісу президента.

“Ми отримуємо сигнали, що не все є в лікарнях. Незважаючи на цифру уряду, що нібито медзаклади забезпечені на 70%, деяких речей там немає. Якщо антисептиком медики забезпечені на 600%, то одноразових халатів є тільки 16%, а одноразових захисних окулярів і щитків – взагалі 4%, костюмів біозахисту – 51%. І так, лікарні не забезпечені. Щоб говорити про 70% забезпеченості, нам треба мати всіх товарів за 70%”, – сказав він.

У той же час прем’єр-міністр Шмигаль заявив, що задався метою забезпечити тримісячний запас засобів захисту для медиків, а у пріоритеті будуть ті постачальники, які зможуть привести необхідну швидше всього.

Уточнюється, що СБУ порушила кримінальні справи проти шести компаній, які здійснювали сумнівні закупівлі.

Нагадаємо, в неділю, 24 травня, стало відомо, що у 20 співробітників Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні підтверджений коронавірус, включаючи головного лікаря. Установа займається лікуванням пацієнтів з коронавирусной інфекцією.

Також “Країна” писала, що за минулу добу, 24 травня, в Києві коронавірус підтвердили у 29 осіб. З них троє медиків.

Залишити відповідь