Володимир Зеленський обіцяє перевірки, поки медика не заплатять надбавки

Новини України

Зеленський пообіцяв проводити постійні перевірки, поки медики не отримають обіцяні надбавки

Зеленський пообіцяв перевірки, поки лікарям не заплатять надбавки. Фото: “Країна”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що буде постійно перевіряти фінансування лікарень, до тих пір, поки медики, які працюють з коронавирусными хворими, не отримають обіцяні надбавки до зарплати.

Про це він заявив під час наради у четвер, 21 травня, передає прес-служба Офісу президента.

“З квітневими надбавками не повинно бути такої затримки, як з березневими. Радий, що відсоток укладених угод серйозно виріс. Однак буду перевіряти постійно, поки надбавки не надійдуть всім лікарям. Сьогодні медики – це наші герої”, – заявив Зеленський.

Як повідомляється, зараз близько 80% лікарень, які ведуть боротьбу з COVID-19, уклали угоди з Національною службою охорони здоров’я щодо доплат лікарям за квітень. Повністю уклали угоди екстрені медичні допомоги, а до кінця тижня це зроблять всі медустанови.

Крім того, на нараді також обговорили подальше дотримання правил безпеки в умовах переходу до адаптивного карантину.

Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, карантин показав себе, як найбільш дієвий спосіб боротьби з коронавірусом. За його словами, в Україні показник смертності від коронавіруса коливається від 2,7% до 2,9%, тоді як у Швеції ця цифра становить 6,25%, а у Великобританії – 5,7%.

Нагадаємо, в минулому місяці медикам пообіцяли, що разом із зарплатою за місяць всі лікарі, які працюють з коронавірусом, отримають надбавки в розмірі 300% від звичайної заробітної плати. Однак отримати їх у регіонах вдалося далеко не всім. Після цього у Моз заявили, що в цьому винні місцеві влади.

Як повідомлялося, минулого тижня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що 300% надбавки отримали медики у 14 регіонах України. Решта повинні були отримати на початку цього тижня.

Залишити відповідь