Володимир Зеленський пообіцяв покарати влади, не виплатили надбавки медикам

Новини України

Зеленський зажадав покарання для місцевої влади, які не змогли виплатити надбавки лікарям

Президент Володимир Зеленський на нараді. Фото: president.gov.ua

Глава України Володимир Зеленський під час щоденного наради з представниками виконавчої влади у питаннях боротьби з коронавірусом підняв питання обіцяних доплат лікарям, які вони не отримали в областях.

Про це у середу, 6 травня, повідомила прес-служба глави держави.

Під час наради Моз повідомив, що всі кошти були перераховані в регіони, з урахуванням доплати в 300%. Крім того, міністр Максим Степанов вже провів селекторну нараду для з’ясування причин невиплат.

Як наголошується, в основному місцеві власті вважали доплати не від окладу, а від відпрацьованого часу, використовуючи не постанова Кабміну, а рішення Мінсоцполітики від 2003 року. Тому, навіть маючи гроші для виплат, регіональна влада не змогла здійснити необхідні доплати лікарям, які працюють з хворими COVID-19.

“Це тягнеться надто довго. Якщо місцева влада не можуть впоратися з нарахуванням обіцяних і справедливих доплат, треба шукати, хто буде нести відповідальність”, – зауважив Зеленський.

За словами Степанова, вже до п’ятниці виплати повинні бути здійснені, а відомство має отримати звіт по кожному лікарю. Також глава Моз зазначив, що вже другий день поспіль від коронавіруса в Україні одужує більше 200 осіб. У той же час хворих за минулу добу зафіксовано більше, ніж за попередні, і ситуацію необхідно контролювати.

Нагадаємо, в кінці минулого місяця медикам пообіцяли, що разом із зарплатою за квітень всі лікарі, які працювали з коронавирусными хворими, отримають надбавки в розмірі 300% від звичайної заробітної плати. Однак не всі медпрацівники змогли отримати надбавки. Моз вважає, що в цьому винні місцеві влади.

У зв’язку з цим по всій країні прокотилася серія протестів, про що “Країна” докладно писала в матеріалі “Чекали 300%, а отримали копійки”.

Залишити відповідь