ВООЗ: пандемія буде продовжуватися, поки не розроблять вакцину проти COVID-19

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Пандемія коронавіруса SARS-CoV-2 буде продовжуватися, поки вчені не розроблять вакцину проти коронавирусного захворювання, заявив спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань хвороби COVID-19 Девід Набарро 12 квітня в інтерв’ю каналу NBC News, передає “Інтерфакс”.

На думку Набарро, природа коронавирусной хвороби відрізняється від природи сезонного грипу.

“Ми не впевнені, що це буде відбуватися хвилями, як грип. Ми думаємо, що цей вірус буде переслідувати людство ще досить довгий час, поки ми всі не отримаємо вакцину, здатну нас захистити”, – сказав він.

“Ключовим у цьому конкретному вірусу є наявність в кожному співтоваристві певного захисного бар’єру, який може фіксувати хворих, як тільки вони з’являються, ізолювати їх і запобігати спалаху. Необхідно, щоб у кожній країні була така можливість”, – додав Набарро.

У зв’язку з цим він припустив, що повсюдне носіння масок або іншого захисту для особи незабаром стане нормою.

“Я впевнений, що якась форма захисту особи стане нормою”, – заявив Набарро. Він пояснив, що захист особи буде потрібна, оскільки поки невідомо, коли почнеться застосування вакцини від коронавіруса COVID-19, і чи виробиться імунітет до нього у тих, хто їм вже зараз перехворів.

Раніше ВООЗ повідомляла, що використання маски для профілактики коронавіруса необхідно, однак разом з цим слід стежити за гігієною рук, уникати людних місць, а також не торкатися до обличчя.

Крім того, у ВООЗ наголосили, що неправильне використання маски може знизити її ефективність. Так, вона повинна повністю закривати рот і ніс, до неї не можна торкатися і необхідно слідкувати, щоб вона залишалася сухою. Якщо носити маску більше двох годин, вона сама стане джерелом інфекції.

Кількість виявлених випадків інфікування коронавірусом в світі, до понеділка перевищило 1,85 млн осіб., число жертв – 114 тис. чоловік.

У Росії, за даними на 13 квітня, зафіксовано 18 тис. 328 випадків зараження COVID-19.

Джерело інформаціі

Залишити відповідь