Всесвітня асамблея охорони здоров’я прийняла резолюцію про розслідування міжнародної реакції на пандемію COVID-19

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Учасники 73-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я підтримали резолюцію, в якій йдеться про необхідність перевірити, які заходи різні країни світу прийняли у відповідь на пандемію коронавіруса, передає Reuters.

Резолюція закликає якомога швидше провести “неупереджену, незалежну та всебічну оцінку” міжнародної реакції на COVID-19. Однак у документі не згадується Китай і немає заклику з’ясувати походження вірусу.

Жодна з 194 країн – членів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), включаючи США, не висловила заперечень з приводу резолюції. Документ був внесений Євросоюзом за підтримки ще понад 100 держав, у тому числі Австралії, Китаю і Японії.

Китай схвалив проведення розслідування, але тільки після закінчення пандемії, пише CNN. Голова КНР Сі Цзіньпін у своєму виступі на церемонії відкриття асамблеї також пообіцяв виділити ВООЗ 2 млрд доларів протягом двох років. Для порівняння, щорічний внесок Китаю у ВООЗ становив близько 40 млн доларів, а США виділяли організації до нинішньої кризи близько 400 млн доларів.

Сі Цзіньпін також запевнив, що Пекін не приховував якої-небудь інформації про коронавирусе і ділився нею з міжнародним співтовариством.

Генсек ООН Антоніу Гутерріш сказав, що ВООЗ “незамінна” і закликав відкласти розслідування походження вірусу до кращих часів. “Зараз час для єдності”, – додав він.

Поширення коронавіруса почалося в Китаї наприкінці 2019 року. Влада країни заявили, що інфекція має природне походження. ВООЗ дотримується такої ж думки. Організація вважає, що вірус передався людині від кажанів, а не була створена або змінено в лабораторії, пише “Медуза”.

Влада США висували версію про те, що коронавірус міг випадково “втекти” з Інституту вірусології в китайському місті Ухань. Про існування доказів на користь цієї версії заявляли, зокрема, президент США Дональд Трамп і глава Держдепартаменту США Майкл Помпео.

Залишити відповідь