Вступна кампанія-2020. Як абітурієнти з Донбасу та Криму можуть вступити у вузи – коментар МОН

Новини України

У Міносвіти розповіли, як абітурієнти з Криму і Донбасу зможуть вступати до вузів України при карантині

Любомира Мандзій розповіла про вступної кампанії-2020. Скріншот: YouTube/ Радіо Свобода

В умовах карантину абітурієнти, які хочуть вступити в українські вузи, але проживають на тимчасово непідконтрольної території Донбасу або Криму, можуть звернутися в спеціальні освітні центри. Питання організації закінчення їх навчального року екстерном буде вирішуватися після зняття обмежувальних заходів.

Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” повідомила в. о. міністра освіти України Любомира Мандзій, оприлюднене відео в YouTube.

За її словами, до питання організації закінчення навчального року екстерном у навчальних закладах на підконтрольній Києву території України можна буде повернутися після закінчення нинішнього карантину і зняття обмежень.

“У нас працюють центри, через які абітурієнти зможуть надійти до установи вищої освіти. 77 закладів вищої освіти уповноважені для вступу тих молодих людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Кількість закладів вищої освіти може бути розширене за рахунок закладів, які підпорядковані Мінкультури, Моз і МВС”, – розповіла Любомира Мандзій.

Скористатися послугами центрів можуть як абітурієнти з Донецької та Луганської областей, так і з Криму. При цьому особи, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, надходять в заклади вищої освіти за дещо іншою процедурою, ніж проходження ЗНО.

“Їм для вступу потрібно звернутися в освітній центр “Донбас-Україна”, “Крим-Україна”, подати освітню декларацію і пройти процедури, які передбачені в даний час”, – сказала Мандзій.

Мандзій про надходження школярів з непідконтрольних територій – з 27:00

Нагадаємо, раніше в Міністерстві освіти і науки України повідомили, що українські школярі будуть навчатися дистанційно до кінця травня.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь