ВСУ звинуватили військкомати призов на службу хворих на туберкульоз українців

Новини України

У Збройних силах України звинуватили військкомати призов на службу хворих на туберкульоз

Військкомати зараховували на службу в ЗСУ хворих на туберкульоз. Фото: ЗСУ

Командування медичних сил ЗСУ повідомляє про те, що військкомати допускали до призову на службу хворих на туберкульоз, а також різними типами гепатиту.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на Офіційній сторінці командування медичних сил ЗСУ в соцмережі.

“Аналіз захворювання на туберкульоз серед військовослужбовців ЗСУ в 2019 році, в порівнянні з попередніми роками, вказує на позитивну динаміку в бік зниження захворюваності. Сплеск захворювань відбувся в 2014-2015 роках у зв’язку з закликом по мобілізації, коли необхідно було утримати російське нашестя (понад 400 випадків у 2015, не більш 200 у 2018, більше 100 в 2019 і не більше 20 за 4 місяці 2020 року). Приблизно така ж ситуація із захворюванням на різні типи вірусного гепатиту.

На це впливає багато факторів, одним з яких є ретельний відбір кандидатів для проходження військової служби. На жаль, випадки коли позаштатні військово-лікарські комісії військових комісаріатів, на вирішення яких військові не мають жодного впливу, визнають придатними до військової служби осіб, які страждають або перехворіли на туберкульоз, вірусний гепатит або взагалі звільнені із Збройних Сил України за станом здоров’я. Наприклад, в цьому році такий випадок був зареєстрований в одній з бригад ВСУ, коли медична служба виявила особа звільнене кілька років тому за станом здоров’я після перенесеного захворювання на туберкульоз”, – йдеться в повідомленні.

Тут також повідомляють, що для військових обов’язковим є проходження щорічної диспансеризації у військових лікувальних установах і військово-лікарська комісія при підписанні або продовження контракту на проходження служби.

Як повідомляла “Країна”, в українській армії за добу коронавірус виявили у шістьох військових. Загальна кількість заражених Covid-19 зросла до 64.

В Україні на ранок 27 квітня кількість заражених коронавірусом зросла до 9 009 осіб.

Залишити відповідь