ВВП США в першому кварталі впав вперше за шість років

Новини України

З-за коронавіруса економіка США впала вперше за шість років

У США оцінили перші наслідки коронавирусного карантину. Фото: commerce.gov

У першому кварталі 2020 року економіка США скоротилася на 4,8%. Це перше квартальне зниження ВВП країни з січня-березня 2014 року і найбільше з останнього кварталу 2008 року.

Дані наводить Bloomberg з посиланням на Міністерство торгівлі США.

Спад в першому кварталі викликаний самим різким скороченням споживчих витрат з 1980 року і самим швидким зниженням інвестицій в бізнес майже за 11-річний період (який став в економіці США найбільш тривалим періодом росту в історії і мав темпи близько 2%).

Споживчі витрати, на які припадає дві третини ВВП США в першому кварталі 2020 року скоротилися на 7,6% в перерахунку на річні темпи. Споживчий попит страждає в тому числі з-за боргового тягаря жителів США і відсутності у них гарантій зайнятості.

Обсяг експорту у січні-березні впав на 8,7%, імпорт впав на 15,3%. Інвестиції компаній в обладнання скоротилися на 15%. При цьому державні витрати незначно збільшилися.

Незважаючи на допомогу держави, великі і дрібні американські підприємства знаходяться під загрозою банкрутства.

Як відзначають експерти, звіт Мінторгу відображає тільки самі перші наслідки обмежувальних заходів, вжитих владою для стримування поширення коронавирусной інфекції. Закриття підприємств і шкіл, соціальне дистанціювання і інші кроки почалися в останні три тижні кварталу. Аналітики прогнозують падіння ВВП у другому кварталі на 25% або більше. А деякі чекають і зовсім 40%.

Як повідомляла “Країна”, днями в США закрилися 13 заводів з виробництва свинини і яловичини.

Також ми приводили прогноз американського топ-чиновника, згідно з яким з-за обмежень ВВП США може впасти на 50% вже через три місяці.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь