ВВП України впав на 1,2% за перший квартал року

Новини України

ВВП України за перший квартал 2020 року впав на 1,2%

Зниження ВВП України за перший квартал склало 1,2%. Фото: “Країна”

У першому кварталі 2020 року валовий внутрішній продукт України скоротився на 1,2%, хоча раніше прогнозувалося зниження ВВП на 0,9%.

Про це йдеться в дослідженні Мінекономіки, оприлюдненому на сайті відомства у вівторок, 12 травня.

“Як і очікувалося, за результатами березня падіння економіки поглибилося”, – відзначило міністерство, нагадавши, що за підсумками перших двох місяців його оцінка становила 0,2%.

Згідно з розрахунками, скорочення зведеного індекс виробництва (СІП) за підсумками першого кварталу досягло 3,8% порівняно з 1,8% за підсумками двох місяців.

Також міністерств вказали, що на це вплинув ефект бази порівняння (у березні 2019 року зростання СІП прискорився з 0,5% до 2,6%), так і перші негативні наслідки поширення в світі COVID-19. Серед них відомство назвало логістичні проблеми і зменшення попиту в світі на вітчизняну промислову і сільськогосподарську продукцію, а також введення карантинних заходів для стримування пандемії всередині країни.

Нагадаємо, Нацбанк в кінці квітня оцінив скорочення ВВП України в першому кварталі цього року в 0,5% та прогнозує його прискорення у другому кварталі до 11,3%. За даними НБУ, в третьому кварталі цього року падіння економіки сповільниться до 5,3%, а в четвертому – до 2,3%, в результаті чого в цілому за рік ВВП скоротиться на 5%.

У середині квітня у Мінекономіки повідомили, що в 2020 році ВВП України впаде на 4,2% і відновиться на 2,4% через рік.

 

Залишити відповідь