Виписки з лікарняного після коронавіруса доводиться чекати багато тижнів

Новини України

У Києві перехворіли коронавірусом по кілька місяців не випускають з лікарняного із-за некоректних тестів

Результатів ПЛР-тестів при виході з лікарняного доводиться чекати багато тижнів. Фото: Pixabay

У Києві люди, які перехворіли коронавірусом, не можуть вийти з лікарняного по кілька тижнів некоректно взятих тісто ПЛР-тестів. Справа в тому, що офіційно здоровим пацієнта визнають після того, як двічі аналіз показав відсутність захворювання, результати приходить через тиждень або більше. А якщо кожен з тестів не вдається взяти з першого разу, час очікування затягується.

Про це в Facebook розповів відома київська PR-менеджер Анастасія Браткова.

“Цей пост ніколи б не з’явився, якби не історія аномального одужання моєї родички. Отже, вона захворіла 3 квітня, і донині не може отримати “добро” на вихід з карантину. 7 тижнів! Причина проста – 4 разів ПЛР-тест приходить з позначкою “не коректно взято”. Кожен ПЛР доводиться чекати по тижні і довше…” – написала Браткова.

За її словами, перший ПЛР-тест після одужання взяли ще 29 квітня. 9 травня прийшли результати аналізу, правда, з поміткою “не коректно взято”. Другий тест зробили 11 травня. Результат прийшов 17 травня з позначкою “не виявлено рнк-вірусу”. Третій раз аналізи родичка Братковой здавала 12 травня, відповідь прийшов 21-го. Теж з позначкою “некоректно взято”. Тепер наступний раз на тест її чекають тільки 25 травня.

“Що каже сімейний лікар? Що зняти з карантину до отримання другого “здорового” тесту не може. І нагадує про штраф в 17 000 грн у випадку, якщо поліція зловить на вулиці. Якщо врахувати те, як “швидко” приходять результати тестів, то на карантині безвилазно моя родичка просидить у загальній складності два місяці! Ще один висновок – думаю, саме так і підганяється статистика, мовляв, дивіться скільки людей продовжують хворіти”, – повідомила Анастасія Браткова.

За її словами, ПЛР-тести роблять у лікарні №4. У черзі доводиться стояти близько 40 хвилин, при цьому навколо в тому числі і кашляючі хворі, і тільки що привезені лежачі з вірусом, і вже здорові.

“Самі лікарі говорять, що повторне зараження можливо. Точніше так, вони не знають, можливо чи ні. Це, звичайно ж, викликає побоювання… І основне: якщо ми будемо за два місяці визначати, одужав людина після коронавіруса, хто працювати буде?” – написала Браткова.

Нагадаємо, станом на ранок 21 травня кількість заражених коронавірусом в Україні зросла до 19 706 осіб.

Також ми писали, що у Києві виявили вже 2475 випадків коронавіруса.

 

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь