Виручка Нафтогазу в 2019 році більше ніж в 2018 в 5,5 разів

Новини України

Прибуток “Нафтогазу” в 2019 році виросла в 5,5 раз через рішення Стокгольмського арбітражу

Виручка “Нафтогазу” в 2019 році виросла в 5,5 раз через рішення Стокгольмського арбітражу. Фото: Нафтогаз

“Нафтогаз” за минулий рік отримав 63,3 млрд гривень чистого прибутку, що в 5,5 разів більше ніж у 2018 році. Таких показників акціонерна держкомпанія домоглася завдяки виплаті “Газпромом” $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це в четвер, 29 квітня, інформує прес-служба “Нафтогаз Україна”.

“В 2019 році ми згенерували значні грошові надходження, незважаючи на падіння цін на газ. “Нафтогаз” отримав 110 млрд грн операційного грошового потоку, включаючи 55,7 млрд грн, пов’язаними з арбітражем (з транзитним контрактом з “Газпромом” – Ред.)”, – йдеться в повідомленні компанії.

При цьому, прибуток у минулому році від звичайної діяльності знизилася в 6,1 разів – до 2,58 млрд грн.

Як зазначили в “Нафтогазі”, після отримання компенсації від “Газпрому”, з цих грошей українська скарбниця отримала 12,2 млрд гривень податку на прибуток та ще отримає 48,2 млрд у вигляді дивідендів за 2019 рік.

Як уточнили в “Нафтогазі”, чистий операційний грошовий потік збільшився з 71,6 млрд грн до 110 млрд грн, а вільний грошовий потік – з 45,7 млрд грн до 85 млрд грн.

Серед досягнень минулого року компанія назвала успішне завершення відокремлення функції оператора газотранспортної системи, укладення нового п’ятирічного контракт на транзит газу з “Газпромом” з гарантованими доходами і надходженнями в іноземній валюті та випуск єврооблігацій на $835 млн і 600 млн євро.

Нагадаємо, що “Нафтогаз” планує укласти 15-річний контракт з французькою компанією Expert Petroleum для збільшення видобутку газу на Західній Україні.

Раніше ми писали, що “Нафтогаз” поки не розглядає можливість імпорту газу в Україну, так як на даний момент ринок переповнений цим енергоресурсом.

Залишити відповідь