Виявлено антитіло до коронавирусу у людини, яка перехворіла ТОРС 17 років тому

Новини України

Антитіло до нового коронавирусу виявили у людини, яка перехворіла ТОРС 17 років тому

Знайдено антитіло до коронавирусу. Фото: pixabay.com

Людина, яка ще у 2003 році переніс важкий гострий респіраторний синдром (ТОРС, або SARS), може допомогти вченим в пошуку методів лікування з новим коронавірусом SARS-CoV-2. У нього в крові виявили антитіло до нового “уханьскому” коронавирусу.

Про це пише видання Livescience.

Виявлене тіло здатне інгібувати (тобто пригнічувати) SARS-CoV-2.

Антитіла є частиною імунної відповіді організму на патогени. Знайдене антитіло дослідники назвали S309. Воно продемонструвало сильну здатність зв’язувати і відключати шиповидный білок на SARS-CoV-2, що дозволяє вірусу проникати в клітини.

Поки дослідження здібностей антитіла проводилося в лабораторних умовах, тому потрібно ще з’ясувати, чи антитіло ефективно протидіяти SARS-CoV-2 в організмі людей. Як повідомляють вчені, випробування на людях вже почалися.

Це вже не перший випадок, коли дослідники знаходять антитіла до нового вірусу. Днями “Країна” писала про відкриття американською компанією Sorrento Therapeutics антитіла, яке блокує коронавірус SARS-CoV-2 на 100%.

А в березні ми розповідали про аналогічну знахідку фахівців з Нідерландів.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь