WP: Трамп допустив 20 тисяч помилкових і невірних тверджень у своїх виступах

Новини Світу

Президент США Дональд Трамп з моменту інавгурації в 2017 році зробив більше 20 тисяч повідомлень, які не відповідають дійсності. Про це пише The Washington Post з посиланням на базу даних The Checker. Сервіс проаналізував висловлювання президента на мітингах, в інтерв’ю журналістам і записи в мікроблозі Twitter.

Експерти відзначають, що концентрація брехні в словах Трампа зростає. Якщо на початку свого президентського терміну він допускав менше п’яти неточностей та хибних тверджень на добу, то тепер – більше 20 таких висловлювань за день.

За даними The Washington Post, неправдиві висловлювання президента стосувалися пандемії коронавіруса, його власного імпічменту та смерті після затримання поліцією афроамериканця Джорджа Флойда. Зокрема, журналісти звертають увагу на висловлювання Трампа про те, що саме він наполіг на використання Національної гвардії для придушення заворушень в Сіетлі. Однак місцеві чиновники заявляють, що діяли самостійно, передає радіо “Свобода”.

Крім того, як пише The Washington Post, Трамп звинувачує в “шпигунстві” свого попередника Барака Обаму: мовляв, Обама вів стеження за його передвиборним штабом. Однак президент ґрунтується на невеликій кількості фактів або взагалі робить це без доказів.

За підрахунками The Checker, найчастіше Трамп спотворював інформацію про американській економіці. 360 разів президент говорив, що економіка США у роки його правління досягла небувалих висот не тільки в американській, але і в світовій історії. І це при тому, що вона перенесла сильний удар з-за пандемії коронавіруса, промисловий сектор переживає рецесію, а товарообмін знижується через розпочатих Трампом торгових воєн.

Другий за важливістю темою для Трампа, судячи за кількістю виголошених ним брехливих і невірних тверджень, стало будівництво стіни на кордоні з Мексикою. 261 раз глава держави заявляв, що ця стіна будується. На найбільший інфраструктурний проект було виділено мільярди доларів з військового бюджету, а також коштів, призначених для боротьби з розповсюдженням наркотиків.

Однак Конгрес відмовився фінансувати будівництво стіни, і роботи на кордоні фактично звелися до заміни старих загороджень на нові, які теж не є нездоланними для контрабандистів, як любить говорити Трамп.

210 разів Трамп говорив, що завдяки йому у США розроблений план по рекордного в історії країни зниження податків. Насправді, проект Трампа передбачає зниження податків на 0,9% ВВП, а в період правління президента Рональда Рейгана податки були знижені на 2,9%.

Найбільше неточностей за день – більше 60 – глава Білого дому допустив під час інтерв’ю з пресою 9 липня.

The Checker також підрахував, що майже 500 разів Трамп використовував тавтологію у своїх промовах, повторюючи одне і те ж твердження по три рази і більше.

Раніше Трамп неодноразово звинувачував The Washington Post та інші американські видання у публікації фейкових новин.

Залишити відповідь