Як буде проходити ЗНО-2020 в умовах карантину в Україні

Новини України

ЗНО в Україні може відбутися у вересні – Міністерство освіти

У Міносвіти пояснили, як буде проходити ЗНО-2020 в умовах пандемії. Фото: Корреспондент.net

Зовнішнє незалежне оцінювання для школярів 11-х класів у 2020 році можуть перенести. Це зроблять якщо карантин затягнеться. ЗНО можуть провести навіть восени.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти у четвер, 23 квітня.

ЗНО проведуть між 25 червня і 17 липня, якщо карантин закінчиться до червня. Якщо ж він затягнеться до серпня, то тестування пройде з 17 серпня по 4 вересня. Вступну кампанію в такому випадку теж перенесуть.

Оцінювання проведуть з дотриманням соціального дистанціювання та використанням індивідуальних засобів захисту. Всіх учасників та інструкторів забезпечать засобами індивідуального захисту і антисептиками.

“В умовах епідемії проведення ЗНО є набагато більш безпечним, ніж вступні іспити в університетах. Більшість учасників здають ЗНО за місцем проживання, тому їм не потрібно їхати в інше місто або область. Для здачі вступних іспитів більшості абітурієнтів та їх батькам доводиться по кілька разів їздити в інші міста. Вступні іспити зазвичай збирають набагато більша кількість людей в аудиторіях, ніж під час ЗНО”, – сказав заступник глави МОН Єгор Стадний.

Формат і процедура ЗНО в 2020 році не зміниться. В аудиторії будуть перебувати максимум 15 чоловік та два інструктори. Обов’язковою є дистанція в 1,5 метра. Соціальне дистанціювання буде забезпечене і на входах в приміщення.

“Без змін залишається кількість тестів і їх зміст. Кожен учасник може скласти максимум чотири тесту, а кількість завдань, які ґрунтуються на матеріалі, який вивчається у квітні-травні 11 класу, мізерно мало. Таке завдання може бути тільки одне на весь тест, тому передруковувати тираж текстових зошитів з-за такої малої кількості завдань недоцільно”, – продовжили в прес-службі.

Для учасників, які захворіли коронавірусом або контактували з інфікованими, проведуть додаткову сесію ЗНО. Якщо вони будуть змушені пропустити і її, то будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я.

Раніше “Країна” писала, що Київські школи повинні бути готові завершити навчальний рік дистанційно в умовах пандемії.

Також ми розповідали, що Міністерство освіти і науки України рекомендує керівникам закладів загальної середньої освіти до 30 квітня проінформувати всіх вчителів, які одержують пенсію за віком, про переведення їх на строкові договори.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь