Як будуть працювати перукарні та салони краси на карантині в Україні

Новини України

Як в Україні будуть працювати перукарні та салони краси на карантині. Документ

Як будуть працювати перукарні та салони краси. Фото: pixabay

Уряд разом з Моз розповіли, як повинні працювати перукарні та салони краси, які по всій Україні відкриваються вже з 11 травня. З-за коронавіруса закладів краси буде багато обмежень, які покликані убезпечити майстрів і клиегтов.

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало правила, яких мають дотримуватися підприємці, які відкривають свої заклади з 11 числа.

Перукарнями та салонами обов’язково дотримуватися таких правил:

 

 1. Проведення температурного скриннинга всіх працівників перед початком робочої зміни з подальшим допуском до виконання обов’язків працівників, у яких при проведенні температурного скриннинга виявлено температуру тіла понад 37,2 °С, у яких були виявлені ознаки респіраторних захворювань.
 2. При проведенні вимірювань температури тіла контактними засобами вимірювання, необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію кошти для контактного вимірювання після кожного його використання.
 3. Прийом клієнтів здійснюється за попереднім записом з дотриманням часового інтервалу не менше 15 хвилин між відвідувачами для виключення контакту між ними. Очікування черги повинно здійснюватися зовні приміщення з дотриманням принципів соціального дистанціювання (1,5 м).
 4. Перебування сторонніх осіб і очікування послуги клієнтами у закладі забороняється, за винятком не більше одного з батьків, супроводжуючих малолітніх дітей та/або супроводжуючих осіб з інвалідністю.
 5. Організація на вході в заклад має забезпечити місце для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту.
 6. Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі залу обслуговування. Допуск клієнтів в заклад і перебування в закладі до початку надання послуги дозволяється тільки в засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторі або захисній масці (в тому числі саморобних), так, щоб були закриті ніс і рот.
 7. Між місцями надання послуг необхідно забезпечити дистанцію не менше двох метрів.
 8. Працівники, що надають послуги та інший персонал повинен обов’язково використовувати медичні маски або респіратор (без клапана) і одноразові рукавички.
 9. Після кожного клієнта повинна проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких доторкаються клієнти та дезінфекція інструментів багаторазового використання.

Суб’єкт господарської діяльності повинен забезпечити:

 • працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту і дезінфікуючих засобів та організувати контроль за їх використанням;
 • інформування клієнтів щодо встановлених обмежень і умов обслуговування при вході в заклад, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет і соціальних мережах;
 • нанесення відповідної тимчасової маркування, у тому числі і за межами закладу, щоб уникнути скупчення перед входом і дотримання умов перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5 м;
 • вологе прибирання із застосуванням миючих і дезинфікуючих (в кінці зміни) засобів та провітрювання не рідше ніж кожні 2 години і після закінчення робочого дня/зміни;
 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, які пригнічують імунітет).

Працівники повинні:

 1. регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на годину, і після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування і т. д.;
 2. прикривати рот і ніс при кашлі та чханні зігнутою в лікті рукою або одноразовою серветкою;
 3. утримуватися від дотиків до обличчя руками;
 4. утримуватися від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, гарячка, ломота в тілі тощо;
 5. самоізолюватися разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Раніше “Країна” писала, що Моз затвердив порядок роботи ресторанів і кафе в Києві.

Також ми розповідали, що влада Львова вирішила перенести відкриття перукарень, салонів краси, магазинів одягу та взуття в місті через збільшення росту захворювань коронавірусом.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь