Як будуть працювати стоматологи до кінця коронавирусного карантину в Україні

Новини України

У Моз пояснили умови роботи стоматологічних клінік на карантині

Моз випустив умови відкриття стоматологічних клінік. Фото: pixabay.com

З’явився перелік правил, при дотриманні яких зможуть працювати стоматологічні кабінети.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

“В звичайному режимі почали працювати стоматологічні клініки. Але щоб лікування було безпечним як для стоматологів, так і для їхніх пацієнтів, необхідно дотримуватися певних правил”, – зазначено в повідомленні.

Зокрема, пацієнтам має бути наданий доступ до антисептиків або рідкого мила, клієнтів будуть приймати тільки за попереднім записом. Якщо пацієнт не є особою з інвалідністю або неповнолітнім, його ніхто не повинен супроводжувати під час візиту до лікаря. А свою чергу доведеться чекати поза закритих приміщень – на вулиці.

Що стосується правил для стоматологів, то тут перелік більше – повний комплект індивідуального захисту. На кожному стоматологе під час прийому пацієнтів повинен бути присутнім респіратор без клапана, герметичні окуляри, щиток для обличчя, шапочка, рукавички та одежа повинна закривати всі ділянки тіла.

Крім того, інтервал між пацієнтами повинен становити не менше 15 хвилин, за які в обов’язковому порядку буде проводитися прибирання і дезінфекція приміщення. Перед початком роботи кожен стоматолог щодня проходить температурний скринінг, а перебування в кабінеті лікаря і пацієнта повинно бути ізольовано.

Перед записом на прийом необхідно буде уточнити стан здоров’я і самопочуття пацієнта, а також Моз зажадав прибрати з загального доступу рекламні буклети, журнали, іграшки і все, до чого в процесі візиту до стоматолога можуть торкатися різні люди.

Нагадаємо, у Київській міській державній адміністрації затвердили правила роботи стоматологій в умовах послаблення карантинних заходів.

Як повідомляла “Країна”, Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що надання планової стоматологічної допомоги під час карантину піддає ризику пацієнтів та лікарів. Однак, незважаючи на це, заборона на надання планової стоматологічної допомоги під час епідемії у Львівській області скасували.

Залишити відповідь