Як і коли восени в Пуерто-Ріко відбудеться референдум про приєднання до США

Новини України

У Пуерто-Ріко пояснили, як восени пройде референдум про приєднання острова до США

Пуерто-Ріко може приєднатися до США. Референдум запланований на осінь. Фото: Twitter / wandavazquezg

Незабаром на острівній державі Пуерто-Ріко відбудеться всенародний референдум за приєднання до Сполученим Штатам. Після цього рішення має схвалити тільки Конгресу.

Про це губернатор Пуерто-Ріко Ванда Васкес написала на своїй сторінці в Twitter.

“Референдум відбудеться одночасно з загальними виборами третього листопада 2020 року. Давайте виберемо правильний шлях з рівним гідністю і рівним патріотизмом. Настав час для 3,2 мільйона американських громадян, що проживають в Пуерто-Ріко, перестати бути останніми в черзі”, – зазначено в повідомленні.

Так, Пуерто-Ріко має стати ще один американським штатом. У бланку голосування жителям острова належить відповісти на питання, необхідно негайне приєднання Пуерто-Ріко до США.

Рішення губернатора про приєднання до США, хоч і позбавляє Ванду Васкес повної влади, але відкриває шлях для нових можливостей, адже міжнародно-правовий статус Пуерто-Ріко все ще не визначений. Так, жителі острова вважаються громадянами США, однак не можуть голосувати на виборах президента і не платять податки у федеральну скарбницю. Крім того, верховна законодавча влада Пуерто-Ріко зосереджена в руках американського Конгресу, але при цьому регіон в апараті являє комісар-резидент, у якого немає права голосу в Конгресі.

Зазначимо, в останні разів нові Штати приєднувалися до США в 1959 році у вигляді Аляски і Гаваїв.

Нагадаємо, раніше місцеві ЗМІ повідомляли, що на 3 листопада цього року в Пуерто-Ріко запланований референдум про входження країни до складу Сполучених Штатів Америки. Закон про голосування (вже жердиною в історії Пуерто-Ріко і третій за 2010-і роки) підписала 16 травня губернатор держави Ванда Васкес Гарсед.

Як повідомляла “Країна”, на далеких Карибах сплив слід екс-міністр фінансів в уряді Яценюка Наталії Яресько, яка попрацювала в Україні і вже більше двох років керує від імені Вашингтона Пуерто-Ріко, острівною державою недалеко від Куби, негласно вважається 51-м штатом США. Фактично це американська колонія.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь