Як не заразитися коронавірусом в перукарні – поради лікаря

Новини України

Ризик заразитися коронавірусом в перукарнях залишається високим навіть після пом’якшення карантину – експерт

В перукарнях залишається ризик заразитися коронавірусом. Фото: Pixabay

З понеділка, 11 травня, в Україні дозволили працювати перукарнями та салонами краси. Правда, ризик заразитися коронавірусом в закладах індустрії краси залишається досить високим. Убезпечити клієнтів допоможе дотримання санітарних норм з боку працівників салонів і їх відповідальність.

Про це заявив колишній головний санітарний лікар України Сергій Бережнов, як передає “Оглядач”.

За його словами, небезпека перукарських полягає в тому, що контакт між майстром і клієнтом досить близький і тривалий.

“Там майстер досить довго контактує з людиною, яка схиляється над ним, його голова поруч з головою клієнта і так далі. Ті повсякденні маски, які ми носимо, практично не захищають нас від вірусу. Вони призначені для того, щоб захистити оточуючих від того, що людина видихає. Велика частина цих крапель залишиться на масці всередині, хоча, кажуть, вірус може літати в повітрі довго – від 30 хвилин до години”, – сказав Бережнов.

Тому, за його словами, клієнтам краще надягати респіратори, а майстрам – повністю дотримуватися всі санітарні та гігієнічні норми і уважно ставитися до свого здоров’я.

“Оскільки перукарні та салони краси не дуже великі, вентиляція там не дуже хороша, тому ймовірність зараження там досить велика. Але треба сподіватися на те, що самі майстри будуть відповідально до цього ставитися, і при найменших проявах захворювання не виходити на роботу”, – повідомив Бережнов.

При цьому обов’язковою умовою, за словами експерта, є провітрювання приміщень, яке потрібно проводити щонайменше раз у годину. Також потрібно протирати всі поверхні дезрастворамі, які знищують вірус.

“Кварцування не можна проводити, коли там знаходяться люди. Найкраще включити його на ніч. Нехай працює до ранку, тоді воно вб’є щонайменше те, на що потраплять промені. Якщо дотримуватися всіх правил, ризик можна звести до мінімуму”, – сказав колишній головний санітарний лікар.

Нагадаємо, у Харкові в перший ранок пом’якшення карантину біля перукарських утворилися черги.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь