Як працювати на коронавирусном карантині в офісах України – інструкції МОЗ

Новини України

З’явилися інструкції МОЗ співробітникам офісів, як приймати відвідувачів на карантині з 11 травня

З 11 травня в офісах доведеться дотримуватися нові обмеження. Фото: pixabay.com

З Україні з 11 травня пом’якшується карантин, у зв’язку з чим зміниться робота в офісних приміщеннях.

МОЗ України опублікував рекомендації як працювати в офісах з 11 травня.

Повний текст відповідної постанови розміщений на веб-сайті МОЗ. Документ набуде чинності 11 травня.

Керівництво офісів зобов’язане дотримувати наступні правила.

 1. Перед початком зміни проводити температурний скринінг всім працівникам. При виявленні людей з температурою вище 37,2°С або ознаками ГРВІ не допускати їх до виконання обов’язків. Дезінфікувати контактні термометри.
 2. Допускати у приміщення працівників та відвідувачів тільки в респіраторі чи захисній масці.
 3. Вести прийом за попереднім записом з дотриманням часового інтервалу, який дозволяє виключити контакт між відвідувачами. Чекати прийому візитерам слід поза приміщення з дотриманням дистанції 1,5 м.
 4. На вході в приміщення обладнати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією ізопропілового спирту більше 60%, і етилового спиртів більше 70%. Доцільно розмістити яскравий покажчик про необхідність дезінфекції рук.
 5. Одночасно допускати відвідувачів з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі залу обслуговування.
 6. Між місцями надання послуг забезпечити дистанцію не менше 1,5 метра. Рекламні брошури, журнали та інші поліграфічні матеріали повинні бути недоступні для клієнтів.
 7. Стежити за наявністю рідкого мила, антисептиків і паперових рушників в санвузлах. Використання багаторазових рушників заборонено.
 8. Інформувати клієнтів про обмеження та умови обслуговування при вході в заклад, при записі по телефону та на офіційних сайтах.
 9. Нанести маркування, в тому числі і за межами закладу, допомагає дотримуватися дистанції.
 10. Проводити вологе прибирання з використанням миючих і дезінфікуючих засобів та провітрювання не рідше ніж кожні 2 години і після закінчення робочого дня.
 11. Централізовано збирати використані ЗІЗ і паперові серветки в окремі контейнери з кришками і одноразовими поліетиленовими пакетами.
 12. Тимчасово відсторонити від роботи людей з групи ризику – старше 60 років та з хронічними захворюваннями.

Працівники офісів повинні:

 • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години і після відвідування громадських місць;
 • утримуватися від контактів з особами, які мають симптоми ГРВІ;
 • самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Раніше “Країна” приводила пояснення МОЗ, в Україні на карантин повинні працювати стоматологічні кабінети. Також міністерство розробило аналогічні рекомендації для пралень і хімчисток.

Залишити відповідь