Як працюватимуть кафе і ресторани Києва з 12 травня – постанова Моз

Новини України

Моз видав документ про нові правила роботи кафе і ресторанів Києва

Ляшко підписав постанову, яка регулює роботу ресторанів і кафе в Києві. Фото: Facebook

Український Моз затвердив порядок роботи ресторанів і кафе в Києві, з настанням першого етапу карантинних послаблень, який почнеться 12 травня.

Відповідна постанова №18 від 9 травня 2020 року за підписом заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка опинилося у розпорядженні “Країни”.

Документ передбачає відновлення роботи столичних громадського харчування за новими правилами, які покликані убезпечити гостей закладів від зараження коронавирусной інфекцією. Так, затверджене Ляшко постанова передбачає такі нововведення:

  • Відстань між місцями для сидіння за сусідніми столиками має складати не менше 1,5 м
  • За одним столиком можуть сидіти не більше двох відвідувачів (без урахування дітей молодше 14 років)
  • Замовлення повинен здійснюватися і видаватися дистанційно: через спеціально обладнане вікно або вхідні двері закладу. Офіціант може приймати або видавати замовлення тільки за умови дотримання відстані не менше 1,5 метра між ним і відвідувачем
  • Місце видачі замовлень і розрахунку повинно бути обладнане столиком або поличкою для передачі замовлення без особистого контакту з клієнтом – щоб виключити вхід відвідувачів на територію закладу. Також повинна бути забезпечена можливість безготівкової (безконтактного) оплати
  • Меню повинно бути розміщено для ознайомлення поруч з місцем ухвалення/видачі замовлень без можливості його видачі клієнтам.

Також закладам необхідно дотримуватися загальних протиепідемічних вимог та дезінфекційних заходів:

  • Щоденна термометрія співробітників. Якщо температура тіла працівника перевищує 37,2 за Цельсієм, або у нього є явні ознаки ГРВІ – він не може бути допущений до роботи.
  • Забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту на 5 днів
  • Організація централізованого збору використаних масок і рукавичок та їх утилізації

При цьому на входах на територію літніх майданчиків закладів повинен бути встановлений санітарний контроль. Клієнти повинні бути в масках і чекати своєї черги за межами приміщень. Установи повинні забезпечити маркування відстані 1,5 м для відвідувачів, які очікують своєї черги.

На вході повинні бути встановлені дозатори або диспенсери з антисептиком. Дезінфекційні заходи повинні проводитися кожні дві години робочого часу. Дезінфекцію контактних поверхонь і посуду працівники закладів повинні проводити після кожного відвідувача.

Крім того, установи повинні проінформувати клієнтів про встановлені обмеження допомогою повідомлень на веб-сайтах, сторінках в соцмережах і іншими способами.

 

Скан: Моз України

Скан: Моз України

Скан: Моз України

Скан: Моз України

Нагадаємо, що, незважаючи на постанову Кабміну про пом’якшення карантину в Україні з 11 числа, київські власті ухвалили зняти частину обмежень на день пізніше – 12 травня. Всі вказівки мерії про роботу ресторанів, парків, магазинів та інших установ столиці ми зібрали в окремому матеріалі.

Раніше ми писали, що влада столиці офіційно затвердили порядок роботи салонів краси та перукарень.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь