Як працюють кладовища в Києві в поминальні дні. Бортническое кладовищі охороняє поліція

Новини України

Кияни пролазять під парканом на кладовища, закриті через карантин. Фото

Біля Бортницького кладовища в Києві чергує поліція. Фото: “Країна”

У понеділок, 27 квітня, на Бортническое кладовищі в Києві, незважаючи на заборону, намагаються потрапити люди. Біля входу чергують поліцейські. Правда, за їх словами, на територію є сім потайних ходів, через які люди все ж пробираються до могил родичів.

Про це повідомляє кореспондент “Країни”.

Бортническое кладовище знаходиться в Дарницькому районі Києва, це одне з найстаріших кладовищ у столиці. 27 квітня воно повністю закрито. На вході висить оголошення з попередженням про перенесення поминальних днів.

“Увага! Шановні громадяни! В умовах поширення епідемії Covid-19 і дії обмежувальних заходів, введених по всій країні, поминальні дні перенесено на 6 червня. До тих пір доступ на кладовища обмежений! Просимо поставитися до цього з розумінням”, – сказано в повідомленні.

Поліцейські не на камеру розповідають, що кожні 7 хвилин до закритих воріт приходять люди.

“Деякі приїжджають з Івано-Франківська. Як сказати: розвертайтеся?” – кажуть правоохоронці.

Чергувати поліцейські також будуть і завтра. За 15 хвилин, які кореспондент “Країни” провела біля воріт цвинтаря, з його території вийшли 4 людини, очевидно, не пускати почали, коли вона підійшла.

Також правоохоронці зізнались, що на кладовищі є 7 потайних ходів: люди пролазять під парканом, щоб потрапити на могили до рідних.

Нагадаємо, “Країна” писала про те, головний поминальний день у році – Гробки, Проводки або Красна гірка – в 2020 році випав на 26 квітня. За церковним звичаям він називається Радониця і зазначається у вівторок після Великоднього тижня, тобто 28 квітня. В деяких регіонах через карантин закрили всі кладовища, а поминальні дні перенесли на 6 червня.

Залишити відповідь