Як соціальна дистанція може врятувати життя на карантині в Україні

Новини України

У Моз пояснили українцям, як соціальна дистанція може врятувати життя на карантині

У Моз розповіли, як дистанція може врятувати життя. Фото: pixabay.com

У Моз розповіли, чому важливо дотримуватися соціальної дистанції навіть після першого зняття карантинних заходів.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

“Фізична дистанціювання, яке також називають “соціальним дистанціюванням”, означає збереження простору між собою і іншими людьми. Під час пандемії COVID-19, ВООЗ рекомендує дотримувати відстань не менше 1 метра. Відомо, що новий коронавірус передається від людини до людини крапельним і контактним шляхами. Тобто через дрібні крапельки, які виділяються з дихальних шляхів хворого COVID-19 під час кашлю або чхання. Ці краплі поширюються на відстань близько метра від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота”, – зазначено в повідомленні.

Особливо важливо дотримуватися соціальної дистанції для людей, у яких є хронічні захворювання або вік більше 50 років. Незважаючи на те, що захворюваність коронавірусом падає з кожним днем, заражених в країні зараз набагато більше, ніж на початку пандемії, тому ослаблення карантинних заходів не гарантує безпеки на вулиці, в людних місцях і закритих приміщеннях.

Також є небезпека доторкнутися до інфікованої поверхні або вдихнути повітря, в частинках якого коронавірус може залишатися до декількох годин. Тому лікарі рекомендують або зовсім не доторкатися до сторонніх поверхонь поза домом, або перестати торкатися до обличчя і слизової або найпростіший варіант – відразу ж дезінфікувати руки.

Моз випустив кілька правил, які допоможуть знизити ризик зараження за межами дому:

  • в магазині дотримуйтеся дистанції не менше метра з оточуючими або скористайтеся доставкою додому
  • використовуйте безконтактні привітання кашляйте і чхайте у згин ліктя або серветку
  • як можна частіше мийте руки не менше 20-40 секунд
  • у випадку появи симптомів коронавіруса самоизолируйтесь і повідомте про свій стан лікуючого лікаря

Нагадаємо, в Україні мінімально допустима відстань між продавцями в місцях торгівлі продуктами і на агропродовльственных ринках скорочено з 3 до 1,5 м. Правда, це стосується випадків, коли робочі місця продавців розмежовані захисними екранами.

Як повідомляла “Країна”, група у складі бельгійських і датських вчених з’ясувала безпечну відстань при бігу, їзді на велосипеді і ходьбі під час пандемії COVID-19. І воно виявилося більше, ніж рекомендовані 1-2 метри.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь