Як уберегтися від кліщів в Україні, – Моз опублікував інструкцію

Новини України

Заправити штани в шкарпетки. У МОЗ пояснили українцям, як захиститися від кліщів прокинувшихся

У Моз розповіли, як захиститися від кліщів. Фото: moz.gov.ua

Моз опублікував інструкцію про те, як уберегтися від потенційно небезпечних кліщів і які частини тіла потрібно перевіряти в першу чергу після прогулянки на природі.

Про це повідомляється в прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

“Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини та тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліоз (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють в наш організм під час присмоктування кліща”, – зазначено у попередженні.

– Якщо ви зібралися на прогулянку по лісистій місцевості, парку або навіть скверу, варто віддавати перевагу світлій закритому одязі з довгими рукавами. Штани краще заправити в шкарпетки.

– Для більш надійного захисту краще використовувати репелент – спеціальний засіб, який відлякує кліщів. Найчастіше вони продаються у вигляді мазей або аерозолів. Важливо перевірити тривалість дії репеленту і відновлювати шар захисту по закінченню цього терміну. Прострочені кошти не можуть захистити від шкідників.

– На прогулянці в лісистій місцевості безпечніше не сходити з доріжок і стежок, особливо небезпечна висока трава біля узбіччя – найчастіше кліщі живуть в подібній рослинності на висоті від 20 до 60 див.

– Якщо кліщ вже зачепився за одяг, він не зрушить з місця, поки ви знаходитесь в русі. При першій же зупинці паразит спробує піднятися вгору й знайти зручне місце, щоб присмоктатися. Процес вичікування слушного часу може тривати до декількох годин або навіть днів.

– На прогулянці слід оглядати себе і рідних кожні дві години , так як відчути укус кліща практично неможливо із-за анестетичних речовини, який паразит виділяє при укусі. Поверхневого огляду недостатньо, так як навесні активні німфи – молоді кліщі дуже маленького розміру.

– Відразу після прогулянки рекомендується оглянути себе і своїх близьких. Найкраще це робити в білій ванні з хорошим освітленням. Витрусити одяг також недостатньо – найбезпечніше буде ретельно почистити і випрати речі.

При перевірці тіла у Моз радять звернути особливу увагу на такі ділянки тіла:

  • лінія шкарпеток;
  • підколінна западина;
  • пахова область, верхня лінія трусів;
  • нижня лінія бюстгальтера, верхня лінія бюстгальтера;
  • комір сорочки;
  • лінія волосяного покриву на голові, вуха;
  • волосся і шкіра голови – їх потрібно ретельно промацати руками і витрусити.

“Від ретельності огляду залежить ваше здоров’я. Такий простий огляд повинен стати звичкою”, – зазначають представники відомства.

У разі, якщо кліщ був виявлений після укусу, у МОЗ рекомендують не боятися наводити паніку і відразу звернутися до лікаря – адже невідомо, збудників яких хвороб переносить конкретний паразит.

– Якщо ж поблизу немає травмпункту і медиків, слід самостійно видалити кліща за допомогою спеціального пристрою, який продається в кожній ветеринарній аптеці. Якщо в доступності немає такого інструменту, підійде петля з нитки, пінцет, марлева серветка або навіть пальці.

– Далі потрібно міцно вчепитися в пузо кліща, розхитати його, поволі витягаючи голову з шкіри, а потім крутити тіло паразита в будь-яку сторону, поки голова не вилізе. ні в якому разі не можна витягати паразита різким ривком, так як його голова, найімовірніше, залишиться під шкірою і принесе ще більше проблем. У такому разі треба негайно витягти голову кліща голкою. Потім місце укусу обробити антисептиком, а руки помити з милом.

– Не всі кліщі небезпечні для людини, однак деякі з них можуть переносити до 150 збудників хвороб. Тому після вилучення кліща потрібно якомога швидше відправитися на прийом до лікаря, а паразита, заздалегідь поміщеного в закриту посуд або пробірку з кришкою, передати в лабораторію.

– Крім того, протягом наступних двох тижнів потрібно відстежувати власний стан, вимірювати температуру. Якщо на шкірі з’являються червоні плями, висип або інші аномалії, відразу ж слід повідомити про це лікаря.

За інформацією Моз, щороку близько 20 тисяч людей звертається за лікарською допомогою після укусів кліщів, тому поганого в цьому нічого немає. Це також свідчить про те, наскільки небезпечними можуть бути маленькі паразити.

Нагадаємо, в Україні дуже рано прокинулися кровоссальні членистоногі – кліщі. Крім того, останнім часом вони надзвичайно розплодилися.

як повідомляла “Країна”, у 33-річного жителя Благовіщенського району Кіровоградщини, який після купання та риболовлі у ставку потрапив в інфекційне відділення лікарні з підозрою на лептоспіроз, підтвердився діагноз.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь