Як в першому кварталі 2020 року впав ВВП Китаю за оцінкою МВФ

Новини України

У першому кварталі коронавирусного року ВВП Китаю впав більше, ніж на третину – МВФ

Коронавірус підкосила китайську економіку. Фото: Facebook/ imf

ВВП Китаю в першому кварталі 2020 року опустився на 36,6% в річному обчисленні. Це пов’язано з наслідками епідемії нового коронавіруса.

Дані наводить Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Як пояснили у Фонді, ВВП сповільнилося тому, що країна з метою уповільнити поширення вірусу ввела жорсткі обмежувальні заходи, які сильно вдарили по економіці.

Пандемія негативно вплинула і на інші країни. Наприклад, у першому кварталі 2020 року в Південній Кореї обсяг виробництва скоротився на 5,5% (в річному численні і з урахуванням сезонних коливань). Відмінності в наслідках пояснюється тим, що Китай першим зіткнувся зі спалахом, а потім почав вводити строгі обмежувальні заходи, в той час як Корея зберігала економіку відкритою і дотримувалася стратегії більш цілеспрямованого стримування.

За даними фонду, ВВП Франції в першому кварталі 2020 року скоротився на рекордні 21,3%, Іспанії – на 19,2%, Італії – на 17,5%.

“Другий квартал неминуче буде ще гірше”, – прогнозують фахівці Фонду.

Як писала “Країна”, у першому кварталі 2020 року валовий внутрішній продукт України скоротився на 1,2%, хоча раніше прогнозувалося зниження ВВП на 0,9%.

Ми також повідомляли, що в Єврокомісії прогнозують в 2020 році зменшення ВВП всіх країн ЄС на 7,4%.

Залишити відповідь