Як в Україні на карантині будуть працювати пральні, ательє та хімчистки. Документ

Новини України

Як в Україні на карантині будуть працювати пральні, хімчистки, ательє і майстерні по ремонту взуття. Документ

Як в Україні на карантині будуть працювати пральні, ательє та хімчистки. Фото: pixabay

В Україні з 11 травня поступово пом’якшують карантинні заходи. У числі послаблень буде дозволена робота установ для індивідуального побутового обслуговування населення. Це пральні, хімчистки, майстерні з ремонту взуття та одягу.

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало правила, яких мають дотримуватися підприємці, які відкриваються з 11 числа.

Обов’язково дотримуватися таких правил:

 1. Проведення температурного скриннинга всіх працівників перед початком робочої зміни під.подальшим допуском до виконання обов’язків працівників, у яких при проведенні температурного скриннинга виявлено температуру понад 37,2 °С або у яких були виявлені ознаки респіраторних захворювань.
 2. При проведенні вимірювань температури тіла контактними засобами вимірювання, необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію кошти для контактного вимірювання після кожного його використання.
 3. Прийом клієнтів потрібно організувати таким чином, щоб забезпечити очікування черги зовні приміщення з дотриманням принципів соціального дистанціювання (1,5 м).
 4. Перебування сторонніх осіб і очікування послуги клієнтами у закладі забороняється.
 5. На вході в приміщення потрібно обладнати місце для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту.
 6. Допуск клієнтів в заклад і перебування в приміщенні дозволяється тільки в засобах індивідуального захисту, зокрема в респіраторі чи захисній масці, так, щоб були закриті ніс і рот.
 7. Працівники, що надають послуги, та інший персонал повинен обов’язково використовувати медичні маски або респіратор (без клапана) і одноразові рукавички.
 8. Після кожного клієнта повинна проводитися дезінфекція та прибирання поверхонь, до яких доторкаються клієнти та дезінфекція інструментів багаторазового використання.

Суб’єкт господарської діяльності повинен забезпечити:

 • працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту і дезінфікуючих засобів та організувати контроль за їх використанням;
 • інформування клієнтів щодо встановлених обмежень і умов обслуговування при вході в заклад, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет і соціальних мережах;
 • нанесення відповідної тимчасової маркування, у тому числі за межами закладу, щоб уникнути скупчення перед входом і дотримання умов перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5 м;
 • вологе прибирання із застосуванням миючих і дезинфікуючих (в кінці зміни) засобів та провітрювання не рідше ніж кожні 2 години і після закінчення робочого дня/зміни;
 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, які пригнічують імунітет).

Працівники повинні:

 • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на годину, і після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування і т. д.;
 • прикривати рот і ніс при кашлі та чханні зігнутою в лікті рукою або одноразовою серветкою;
 • утримуватися від дотиків до обличчя руками;
 • утримуватися від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, гарячка, ломота тощо;
 • самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

 

Скріншот: МОЗ

Раніше “Країна” писала, як в Україні будуть працювати перукарні та салони краси на карантині.

Також ми розповідали, що масковий режим в Україні можуть скасувати до кінця літа.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь