Як вести дистанційну та віддалену роботу на карантині в Україні

Новини України

У Моз дали поради українцям про ведення віддаленої роботи через два місяці після початку карантину

У Моз дали поради про ведення віддаленої роботи. Фото :pixabay.com

Українцям розповіли, які правила додати в розпорядок дня, щоб ефективно виконувати свою роботу навіть в умовах карантину.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

“До 15 травня в Україні триває європейський тиждень громадського здоров’я. Тому не забувайте про заходи безпеки під час ослаблення карантину і майбутнього виходу з нього. Зокрема, важливо психічне здоров’я працівників, які готуються вийти на роботу. Тому роботодавцям варто подбати про створення оптимальної атмосфери для співробітників”, – зазначено в повідомленні.

Зокрема, рекомендується:

Підтримувати соціальні зв’язки

Варто налагодити неформальні комунікації з колегами. Це допоможе працівникам відчувати причетність до команди.

Розподілити час на роботу і відпочинок

Співробітникам, які працюють дистанційно, варто нагадувати про перервах у роботі та їх завершення в певний час. Надмірне перебування за комп’ютером може зашкодити фізичному і психічному здоров’ю. Цього принципу бажано дотримуватися і працівникам, які поступово повертаються до роботи в офісі. Їм потрібен час, щоб перебудуватися на офісний графік.

Вести відкриту політику

Варто інформувати співробітників про плани розвитку та адаптації організації до змін, пов’язаних з пандемією коронавіруса.

Вчасно розпізнавати ознаки стресу

Це допоможе підтримати колег. Зниження активності, головні болі, безсоння і дратівливість – лише деякі ознаки, на які слід звернути увагу.

Підтримка колективу

Якщо у компанії є можливості для психологічної підтримки, розвантаження, було б добре періодично розповідати про це працівникам. Якщо таких можливостей немає, варто розмістити на видному місці контактну інформацію гарячих ліній, організацій, які надають психологічну допомогу.

Заохочення корисних звичок і активності

Можна організувати спільні щоденні фізичні заняття – онлайн або в спеціальному приміщенні на території офісу або поблизу. Також корисні дихальні практики. Їх можна виконувати безпосередньо на робочому місці. Щоденні дихальні вправи можуть допомогти боротися зі стресом. Можна ввести традицію спільного перегляду фільмів, а потім обмінюватися враженнями, проводити онлайн корпоративні вікторини і так далі.

Гарантія безпечних умов праці

Працівники можуть відчувати психологічний тиск з-за карантинних обмежень. Важливо створити безпечні умови для роботи в офісі: регулярно дезінфікувати приміщення, дотримуватися соціальну дистанцію, нагадувати працівникам про етикет кашлю та чхання, а також важливість щоденних фізичних вправ.

Нагадаємо, Державна служба з питань праці пояснила, що передбачає дистанційна робота під час карантину.

Як повідомляла “Країна”, український Моз рекомендує роботодавцям відпускати співробітників на віддалену роботу. Такі заходи можуть допомогти уникнути поширення коронавіруса Covid-19 у країні під час карантину.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь